fitness, zakupy, sport
fot. pexels.com

Okres zimowy to czas, w którym wielu sportowców przenosi część swoich treningów do domu. Jeśli posiadasz duże, niezagospodarowane pomieszczenie, możesz uczynić z niego własną siłownię lub miejsce, w którym będzie można ćwiczyć każdego dnia. Sprawdź, jaki sprzęt do ćwiczeń warto kupić, by zachować formę i cieszyć się z aktywności fizycznej we własnych czterech ścianach.

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania szczupłej sylwetki i zdrowia fizycznego. Niezbędna w tym celu jest nie tylko odpowiednia dieta, ale też regularne treningi. Kiedy pogoda na zewnątrz nie zachęca do biegania możesz pomyśleć o aktywności w swoim domu, korzystając z profesjonalnych sprzętów do ćwiczeń. Dla tych, którzy nie przepadają za chodzeniem na siłownię lub po prostu nie mają na to wystarczająco czasu, również istnieje alternatywne rozwiązanie w postaci domowych treningów. Profesjonalny sprzęt, który znajduje się w najlepszych siłowniach i klubach fitness jest dość drogi i jego zakup może przekroczyć posiadany budżet, jednak na początek, zwłaszcza dla osób początkujących istnieją tańsze przyrządy do treningów, które mają podobną funkcjonalność, a co najistotniejsze, pomagają spalić zbędną tkankę tłuszczową i rzeźbią mięśnie w różnych partiach ciała.

Zakup sprzętu do ćwiczeń fitness i cardio

Osoby planujące aktywnie spędzać czas we własnym domu, powinny pomyśleć o zakupie kilku urządzeń, które wspomogą je w zrzuceniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, wyrzeźbieniu mięśni i utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego. Świetną opcją są rowerki stacjonarne, które w zimowej porze idealnie zastąpią fanom kolarstwa klasyczny rower. Angażują one dolne partie mięśni oraz mięśnie brzucha, stanowiąc świetnym sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, połączone z oglądaniem ulubionego serialu lub meczu piłkarskiego. Godzinny trening na rowerze stacjonarnym pozwala spalić około 350 kalorii. Warto więc zainwestować w tego typu sprzęt, którego podstawowe egzemplarze kosztują w okolicach 500 złotych. Za taką kwotę kupić można rowery stacjonarne magnetyczne, wyposażone w podstawowe komputer treningowy i sensory pulsu. Rowery stacjonarne za tę kwotę posiadają zazwyczaj kilkustopniową regulację poziomu trudności.

rower stacjonarny, zakupy, sport
fot. pexels.com

Za około 1000-1500 złotych nabyć można rowery stacjonarne elektryczno-magnetyczne, które w porównaniu z tańszymi odpowiednikami pracują ciszej, mają nowocześniejsze i bardziej zaawansowane komputery treningowe, często z dotykowym wyświetlaczem, które są kompatybilne z wieloma ciekawymi aplikacjami, urozmaicającymi i rejestrującymi treningi. Jeśli szukasz jednak w pełni profesjonalnych rowerów stacjonarnych, przeznaczonych do intensywnych ćwiczeń dla zawodowych sportowców, musisz się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Są to rowery elektryczno-magnetyczne wyposażone w generator prądotwórczy, dzięki któremu same wytwarzają energię niezbędną do ich zasilania. Posiadają one ponadto bardzo zaawansowane komputery treningowe rejestrujące wiele parametrów treningów, koło zamachowe o wadze nawet kilkunastu kilogramów, umożliwiające płynne pedałowanie oraz kilkunastopoziomową regulację oporu, dzięki której można dostosować intensywność treningu do własnych potrzeb i możliwości.

Do innych dość popularnych sprzętów do ćwiczeń fitness i cardio w domu zaliczyć można również bieżnie, orbitreki, steppery czy wioślarze. Wszystkie te urządzania pozwalają utrzymać sprawność fizyczną, a także znacząco podwyższają wydolność organizmu. Bieżnie pozwalają na treningi biegowe w domu, kiedy pogoda na zewnątrz nie zachęca do opuszczania domu. Orbitreki są urządzeniami angażującymi niemal wszystkie partie ciała, przypominając nieco marsz z kijkami (nordic walking) lub bieg na nartach, przy nieco intensywniejszym treningu.

bieżnia, zakupy, sport
fot. pexels.com

Steppery to z kolei niewielkie urządzenia, które tylko z pozoru wyglądają na proste pod względem intensywności treningu. Świetnie wpływają na pracę zarówno nóg, jak i ramion, (wyposażone są w specjalne gumki zakończone uchwytami na dłonie). Wioślarze są natomiast urządzeniami, na których – jak sama nazwa wskazuje –  wykonuje się ćwiczenia siłowo-wytrzymałościowe przypominające wiosłowanie. Poza mięśniami ramion, intensywnie pracują również mięśnie nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Cena poszczególnych urządzeń zależna jest od ich zaawansowania technologicznego, wytrzymałości czy głośności pracy. Do ćwiczeń cardio i fitness niezbędny jest również odpowiedni strój oraz buty sportowe (w przypadku treningów na bieżni powinny być to typowe buty do biegania) umożliwiające komfort treningów i swobodę ruchów.

Czytaj również: sprzęt do ćwiczeń siłowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here