fot. pexels.com

Jeśli planujesz zacząć regularne treningi w celu poprawienia kondycji lub zrzucenia kilku kilogramów, idealnym sprzętem będzie dla Ciebie stepper. To proste, a zarazem wymagające urządzenie, które umożliwi Ci zrealizowanie swojego celu. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie steppera i jaki niesie to ze sobą koszt.

Ćwiczenia w domu mogą być również efektywne, jak te wykonywane na siłowni. Do osiągania odpowiednich rezultatów zawsze niezbędne są chęci i regularność. Jeśli zdecydujesz się na zakup steppera, będziesz mógł trenować dowolnego dnia i o dowolnej porze. Z racji tego, że urządzenia te nie zajmują zbyt dużej powierzchni, można je ustawić niemal wszędzie i bezproblemowo transportować w inne miejsca. Steppery z pozoru wyglądają niewinnie, jednak ćwiczenia na nich wcale nie należą do najprostszych.

Jak ćwiczyć na stepperze?

Steppery wyposażone są przede wszystkim w podstawę, na której umieszczone są dwa stopnie i linki, dzięki którym poza mięśniami dolnych partii ciała pracują również ramiona. Treningi na stepperze przypominają nieco wchodzenie po schodach, przy czym są znacznie bezpieczniejsze dla stawów. Angażują one dolne partie mięśni, pozwalając wysmuklić uda i wyrzeźbić mięśnie łydek. Treningi na stepperze ujędrniają pośladki i likwidują cellulit, dlatego też są bardzo popularne zwłaszcza wśród kobiet. Godzina ćwiczeń na stepperze pozwala spalić nawet do 500 kalorii.

ćwiczenia, zdrowie, zakupy
fot. pixabay.com

Na co zwrócić uwagę przy zakupie steppera?

Steppery są urządzeniami stosunkowo prostymi, jeśli chodzi o budowę. Głównymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu są dodatkowe ramiona, kierunek ruchu oraz maksymalne obciążenie. Dodatkowe ramiona pomogą uatrakcyjnić trening i lepiej wykorzystać mięśnie rąk, a także zachować równowagę. Kierunek ruchu może być klasyczny, czyli góra-dół, ale też skrętny, pozwalający jeszcze bardziej zaangażować mięśnie w krótszym czasie. Dla osób z nadwagą istotna powinna być również informacja o maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu. W podstawowej wersji tego urządzenia wynosi ona z reguły 100 kilogramów. Osoby ważące więcej niż ta wartość muszą zatem zdecydować się na nieco inny, droższy model, które jest w stanie znieść większy ciężar.

Stepper – jaka cena?

Steppery są stosunkowo niedrogimi urządzeniami, dlatego też cieszą się sporym zainteresowaniem. Podstawowa wersja steppera to koszt rzędu 200-250 złotych. Za tę kwotę kupić można urządzenie z podstawowym wyposażeniem, czyli dwoma stopniami, linkami oraz komputerem treningowym. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy stopnie posiadają powłokę antypoślizgową i czy na ich początku znajduje się próg zapobiegający osunięciu się stopy. Waga takiego produktu nie jest duża i wynosi z reguły 7-8 kilogramów. Steppery w zdecydowanej większości posiadają ponadto regulację oporu, dzięki czemu można dostosować skalę trudności ćwiczeń do własnych preferencji i możliwości.

stepper, zakupy
fot. pixabay.com

Steppery z dodatkowymi ruchomymi i regulowanymi ramionami kosztują przeważnie około 300-350 złotych. W tej kwocie zakupić można m.in. stepper skośny z regulowanymi ramionami S3096 marki HMS. Posiada on stopnie o płaszczyźnie skośnej, czyli wykonującej ruchy od wewnątrz po skosie do zewnątrz. Model ten wyposażony jest także w czytelny wyświetlacz, za pośrednictwem którego można śledzić wyniki wykonywanego treningu. Maksymalna dopuszczalna waga tego urządzenia to 100 kilogramów, a waga samego steppera wynosi 9,5 kilograma.

Nieco droższe modele, kosztujące około 600 złotych zapewniają większy komfort ćwiczeń, dzięki stabilniejszej konstrukcji, ważącej nieco ponad 10 kilogramów. Pozwalają one również na wybór kierunku ćwiczeń (góra-dół lub skośne), a także siły oporu, dzięki prostej i płynnej regulacji. Większa jest również dopuszczalna waga maksymalna, oscylująca w okolicach 120-130 kilogramów. Dodatkowym atutem nieco droższych stepperów jest z pewnością ich bardzo cicha praca, co z pewnością docenią pozostali domownicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here