lodówka, zakupy
fot. pexels.com

Zakup nowej lodówki zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli twoje dotychczasowe urządzenie nie spełnia wymagań bądź uległo awarii i zastanawiasz się nad zakupem nowego, przychodzimy Ci z pomocą. Sprawdź, na jaką lodówkę warto się zdecydować w zależności od posiadanego budżetu.

Rozwój technologiczny sprawił, że obecne lodówki w znaczącym stopniu różnią się od tych sprzed kilkunastu lat. Najnowsze modele nie tylko zapewniają lepszej jakości chłodzenie i mrożenie produktów, ale też pochłaniają zapachy, mają wbudowany komputer wyświetlający wiele danych oraz stosują technologie zapobiegające powstawaniu szronu. W zależności od wielkości lodówki i posiadanych przez nią funkcji ceny mogą się wahać od kilkuset nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Kupując nową lodówkę powinieneś kierować się przede wszystkim jej wymiarami zewnętrznymi, pojemnością, wielkością zamrażarki, klasą energetyczną oraz posiadaniem przez nią innych ciekawych opcji. W zależności od tego oraz jej marki zmieniać się będzie cena, jaką trzeba będzie zapłacić za zakup.

fot. unsplash.com

Jakie lodówki do 3000 złotych?

Szukając lodówek w przedziale cenowym od 2000 do 3000 złotych natrafić można na wiele dobrych modeli, spełniających kryteria nawet najbardziej wymagających klientów. Jedną z nich jest czarna lodówka marki GORENJE NRK6201SYBK z technologią Nofrost o wymiarach 200 x 60 x 59.2cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 235l, natomiast zamrażarki 96l. Posiada ona klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 315 kWh. Lodówka ta wyposażona została w nowoczesne funkcje jonizacji powietrza IonAir z MultiFlow 360°, AdaptTech oraz specjalne pojemniki, co wpływa na przedłużenie świeżość produktów spożywczych. Z kolei technologia bezszronowa NoFrost Plus likwiduje uciążliwe rozmrażanie. Cena to około 2100 złotych.

Dobrym wyborem będzie również czarna lodówka LG GBF61BLHMN z technologią Nofrost o wymiarach 186 x 59.5 x 68.2cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 229l, natomiast zamrażarki 107l. Posiada ona klasę energetyczną A++, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 254 kWh. Lodówka ta wyposażona jest w prosty w obsłudze panel elektroniczny, dzięki któremu w przystępny i intuicyjny sposób kontrolować można jej ustawienia oraz zmieniać temperaturę chłodziarki lub zamrażarki. Natomiast inwerterowa sprężarka liniowa pozwala utrzymać świeży wygląd i smak produktów przez dłuższy czas poprzez minimalizowanie wahań temperatury. Cena to około 2300 złotych.

lodówka, zakupy
fot. unsplash.com

Gwarancją solidności jest także srebrna lodówka HAIER A3FE737CPJM z technologią Nofrost o wymiarach 200.5 x 59.5 x 67.5cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 257l, natomiast zamrażarki 97l. Posiada ona klasę energetyczną A++, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 273 kWh. Strefy Fresher Zones firmy Haier zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać idealne warunki, pozwalające dłużej zachować świeżość i smak żywności. Dzięki temu można przechowywać różne produkty spożywcze na osobnych półkach w lodówce, zapewniając im odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza. Z kolei technologia Total No Frost zapobiega powstawaniu szronu w chłodziarko-zamrażarce. Dzięki osłonie Fresher Shield do zamrażarki nie przedostaje się ciepłe powietrze podczas ciągłego procesu odszraniania, co chroni zamrożoną żywność i zapobiega marnowaniu energii. Cena lodówki to około 2700 złotych.

Inną propozycją w tym zakresie cenowym może być dwudrzwiowa srebrna lodówka BEKO GN 163120 X Side by side z technologią Nofrost. Posiada ona wymiary 179 x 91 x 72 cm (wysokość x szerokość x głębokość) i pojemność użytkową lodówki aż 368l, oraz 190l zamrażarki. Jej klasa energetyczna to A+, a uśrednione roczne zużycie energii wynosi 485 kWh. Technologia NeoFrost zapobiega powstawaniu lodu na żywności oraz wewnątrz lodówki, dzięki czemu rozmrażanie nie jest konieczne. NeoFrost to także dwa niezależne parowniki i wentylatory w jednym urządzeniu, które sprawiają, że żywność na dłużej pozostaje świeża. Lodówka posiada ponadto wyświetlacz elektroniczny, który umożliwia wybór wielu funkcji i lepsze zarządzanie produktem. Cena to około 3000 złotych.

Czytaj również: lodówki do 1000 złotych, lodówki do 2000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here