zakupy, lodówka
fot. pexels.com

Zakup nowej lodówki zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli twoje dotychczasowe urządzenie nie spełnia wymagań bądź uległo awarii i zastanawiasz się nad zakupem nowego, przychodzimy Ci z pomocą. Sprawdź, na jaką lodówkę warto się zdecydować w zależności od posiadanego budżetu.

Rozwój technologiczny sprawił, że obecne lodówki w znaczącym stopniu różnią się od tych sprzed kilkunastu lat. Najnowsze modele nie tylko zapewniają lepszej jakości chłodzenie i mrożenie produktów, ale też pochłaniają zapachy, mają wbudowany komputer wyświetlający wiele danych oraz stosują technologie zapobiegające powstawaniu szronu. W zależności od wielkości lodówki i posiadanych przez nią funkcji ceny mogą się wahać od kilkuset nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Kupując nową lodówkę powinieneś kierować się przede wszystkim jej wymiarami zewnętrznymi, pojemnością, wielkością zamrażarki, klasą energetyczną oraz posiadaniem przez nią innych ciekawych opcji. W zależności od tego oraz jej marki zmieniać się będzie cena, jaką trzeba będzie zapłacić za zakup.

lodówka, zakupy
fot. pexels.com

Jakie lodówki do 2000 złotych?

Szukając lodówki w przedziale cenowym od tysiąca do dwóch tysięcy złotych liczyć można na dość duży wybór. Jednym z modeli jest srebrna lodówka INDESIT LR7 S1 S o wymiarach 176 x 59.5 x 65.5cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 197l, natomiast zamrażarki 111l. Posiada ona klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 297 kWh. Dzięki zastosowaniu technologii Less Frost lód formuje się wyłącznie na ściankach, a parownik owinięty jest wokół komory zamrażalnika, co wyraźnie upraszcza proces rozmrażania i niweluje czas jego trwania. Cena to około 1100 złotych.

Kolejną naszą propozycją jest srebrna lodówka AMICA FK2695.4FTX Nofrost o wymiarach 170 x 54 x 57.6cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 161l, natomiast zamrażarki 70l. Posiada ona klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 248 kWh. Lodówka ta wyposażona jest w regulator poziomu wilgotności oraz tacę chroniącą przed przywieraniem owoców i warzyw do dna szuflady, co z kolei zapewnia dłuższą świeżość produktów. Z kolei technologia Total NoFrost pozwala na stałą kontrolę poziomu wilgotności w chłodziarce oraz zamrażarce, co wpływa na niepowstawanie szronu i brak konieczności rozmrażania. Cena to około 1300 złotych.

Dobrym wyborem będzie także biała lodówka CANDY CVNB 6184W/S Nofrost o wymiarach 188 x 59.5 x 63cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to aż 219l, natomiast zamrażarki 76l. Posiada ona klasę energetyczną A++, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 224 kWh. Funkcjonuje ona w oparciu o system cyrkulacji powietrza – technologię BioFrost – która zapewnia sprawne wyrównywanie temperatury we wnętrzu zamrażarki i wspiera usuwanie wilgoci. Sprawia to, że nie gromadzi się w niej lód, a produkty dłużej zachowują świeżość. Cena lodówki to 1700 złotych.

Godna polecenia jest także srebrna lodówka WHIRLPOOL W9 821D OX H Nofrost o wymiarach 188.8 x 59.5 x 68.8cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to aż 221l, natomiast zamrażarki 97l. Posiada ona klasę energetyczną A++, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 262 kWh. Dysponuje ona technologią 6. Zmysł Sense Precision Control, która umożliwia stałą kontrolę temperatury i wilgotności w czasie rzeczywistym, natychmiast reagując na wahania i szybko przywracając odpowiednie warunki do przechowywania żywności zarówno w lodówce, jak i w zamrażarce. Cena to około 1900 złotych.

fot. unsplash.com

Gwarancją solidności będzie również czarna lodówka SAMSUNG RB31FDRNDBC Nofrost o wymiarach 188.8 x 59.5 x 68.8cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to aż 221l, natomiast zamrażarki 97l. Posiada ona klasę energetyczną A++, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 262 kWh. Lodówka ta stosuje technologię All Around Cooling, dzięki której wnętrze lodówki jest równomiernie ochładzane przez chłodne powietrze wpuszczane do środka za pomocą licznych otworów znajdujących się na wysokości każdej półki. Posiada ona również dystrybutor wody, zapewniając dostęp do odpowiednio schłodzonej wody w każdym momencie. Cena tej lodówki to około 2000 złotych.

Czytaj również: Lodówki do 1000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here