lodówka, zakupy
fot. pexels.com

Zakup nowej lodówki zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli twoje dotychczasowe urządzenie nie spełnia wymagań bądź uległo awarii i zastanawiasz się nad zakupem nowego, przychodzimy Ci z pomocą. Sprawdź, na jaką lodówkę warto się zdecydować w zależności od posiadanego budżetu.

Rozwój technologiczny sprawił, że obecne lodówki w znaczącym stopniu różnią się od tych sprzed kilkunastu lat. Najnowsze modele nie tylko zapewniają lepszej jakości chłodzenie i mrożenie produktów, ale też pochłaniają zapachy, mają wbudowany komputer wyświetlający wiele danych oraz stosują technologie zapobiegające powstawaniu szronu. W zależności od wielkości lodówki i posiadanych przez nią funkcji ceny mogą się wahać od kilkuset nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Kupując nową lodówkę powinieneś kierować się przede wszystkim jej wymiarami zewnętrznymi, pojemnością, wielkością zamrażarki, klasą energetyczną oraz posiadaniem przez nią innych ciekawych opcji. W zależności od tego oraz jej marki zmieniać się będzie cena, jaką trzeba będzie zapłacić za zakup.

Jakie lodówki do 1000 złotych?

Jeśli szukasz małej lodówki do tysiąca złotych bardzo dobrym rozwiązaniem będzie CANDY CCTOS 502W o wymiarach 85 x 50 x 56cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 84 litry, natomiast zamrażarki 13 litrów. Posiada ona klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 162 kWh. Dzięki obudowie w białym kolorze i uproszczonym wzornictwie, ta wolnostojąca lodówka pasuje niemalże do każdego wnętrza i idealnie wpisuje się w kolorystykę kuchni. Funkcja utrzymania temperatury jest z kolei niezwykle przydatna w przypadku awarii zasilania. Niska temperatura jest utrzymywana do 11 godzin, chroniąc zawartość przed zepsuciem. Cena to około 700 złotych.

zakupy, lodówka
fot. unsplash.com

W tym przedziale cenowym znaleźć można również większe lodówki, jak chociażby ELECTRO-LINE BCD-138 o wymiarach 130.4 x 44.6 x 52.5cm (wysokość x szerokość x głębokość) i białej obudowie. Pojemność użytkowa lodówki to 97l, natomiast zamrażarki 39l. Posiada ona klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 177 kWh. Chłodziarko-zamrażarka ELECTRO-LINE BCD-138 posiada termostat, kontrolujący temperaturę wewnątrz chłodziarki, dzięki czemu można ustawić go na jednym z pięciu poziomów. Cena to 750 złotych.

Dobrym wyborem będzie z pewnością także srebrna lodówka AMICA FK2415.3UX o wymiarach 152 x 54 x 59.5cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 146l, natomiast zamrażarki 84l. Posiada ona klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 244 kWh. Dzięki technologii FrostControl lód nie osadza się pomiędzy szufladami, a czyszczenie i rozmrażanie urządzenia jest dość proste i szybkie. Lodówka ta posiada również opcję automatycznego rozmrażania, co powoduje samoczynne rozmrażanie chłodziarki bez konieczności jej opróżniania. Cena urządzenia to około 900 złotych.

Innym przykładem może być biała lodówka MPM 199-KB-36W o wymiarach 154 x 55 x 56cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 135l, natomiast zamrażarki 55l. Posiada ona klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 215 kWh. Urządzenie wyposażone jest w trzy regulowane półki w części chłodniczej, dzięki czemu w wygodny sposób można włożyć do niej nawet duże naczynia. Dodatkowo chłodziarka posiada praktyczny pojemnik na owoce i warzywa, który separuje zapachy aromatycznych produktów spożywczych. Cena to około 940 złotych.

lodówka, zakupy
fot. unsplash.com

Gwarancją solidności jest również lodówka biała lodówka BEKO RCSA270K30W o wymiarach 170.7 x 54 x 60cm (wysokość x szerokość x głębokość). Pojemność użytkowa lodówki to 175l, natomiast zamrażarki 87l. Posiada ona klasę energetyczną A++, a jej uśrednione roczne zużycie energii to 219 kWh. Dysponuje ona oświetlenie LED, które dzięki innowacyjnym, bardzo efektywnym żarówkom, pozwala uzyskać światło zbliżone do naturalnego, jest ono również energooszczędne, więc gwarantuje tańsze i proekologiczne użytkowanie urządzenia. Cena urządzenia to około 1000 złotych.

Czytaj również: lodówki do 2000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here