książka, zakupy, kryminał
fot. pexels.com

Długie zimowe wieczory to idealna okazja, by oddać się lekturze ulubionej książki. Jeśli Waszą ulubioną tematyką są kryminały i thrillery to świetnie się składa. Przygotowaliśmy bowiem zestawienie kilku pozycji, które być może przyciągną Waszą uwagę i pochłoną na długie godziny.

Druga połowa stycznia to czas premier kilku ciekawych książek z gatunku kryminał/thriller. Jeśli lubisz tego typu tematykę z pewnością zainteresujesz się zaprezentowanymi tytułami, które być może powędrują niebawem na twoją półkę. Stanowić mogą również świetny pomysł na prezent dla najbliższych, chociażby z okazji zbliżających się Walentynek.

Skóra

Kilka dni temu swoją premierę miała książka Piotra Kościelnego Skóra. Jest to opowieść o seryjnym mordercy z Wrocławia, który terroryzuje całe miasto. Trzymająca w napięciu fabuła dość szybko zyskała uznanie w oczach czytelników, którzy zgodnie twierdzą, że jest to książka godna polecenia.

We Wrocławiu zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety pozbawione fragmentu skóry. Ta przerażająca zbrodnia zaczyna się powtarzać – w ciągu następnych dni policja natrafia na kolejne ciała ofiar seryjnego zabójcy. Władek Majchrzak, doświadczony policjant wydziału zabójstw wrocławskiej komendy, formuje specjalny zespół, którego zadaniem jest powstrzymanie okrutnego, ale i niezwykle inteligentnego psychopaty. Nadkomisarz będzie musiał stawić czoła wyjątkowo trudnemu wyzwaniu, rzutującemu na jego ustabilizowane dotąd życie prywatne i zawodowe. Czy policjantowi uda się rozwiązać zagadkę i schwytać przebiegłego mordercę? Mocny i wyjątkowo zaskakujący kryminał z potężnym ładunkiem emocjonalnym, ukazujący ciemną stronę miasta, ale i mroczną stronę ludzkiej psychiki.

Brutalna, bezkompromisowa i przejmująca „Skóra” zostanie z wami na długo po przeczytaniu ostatniej strony… – opis pochodzi od wydawcy. Można ją nabyć w wielu księgarniach za około 25 złotych.

książka, zakupy, kryminał
fot. pexels.com

W cieniu Babiej Góry

Dobre recenzje zbiera również książka Ireny Małysy W cieniu Babiej Góry, opowiadająca o katastrofie lotniczej z kwietnia 1969 roku w okolicach Babiej Góry. Akcja powieści rozgrywa się zarówno w czasach współczesnych (2019 rok), jak i w roku katastrofy. Mimo, że jest ona fikcją, nawiązuje do jednej z wielu hipotetycznych przyczyn tragedii.

Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza przyjaciółka Iza, córka lokalnego posła, niedługo bierze ślub. Z tej okazji w towarzystwie innych kobiet wspinają się na Babią Górę, aby po raz ostatni się zabawić.

Kiedy wschodzi słońce, Baśka znajduje martwą Izę. Wybucha skandal, w który zamieszany jest Artur, dawna miłość policjantki i były chłopak Izy. Sprawę trzeba szybko zamknąć, bo nie tylko media huczą od plotek, ale również halny wywiewa z gór echo tajemnic, które miały tam pozostać na zawsze.

Co wspólnego ze śmiercią Izy ma katastrofa lotnicza z 1969 roku? Czy jej śmierć jest dopiero zwiastunem kolejnym okrutnych zdarzeń? A może to dusze tragicznie zmarłych, zaklęte w cieniu Babiej Góry, szukają zemsty? – opis pochodzi od wydawcy. Cena książki w zależności od księgarni waha się w okolicach 30 złotych.

książki sportowe, zakupy
fot. pexels.com

Sezon drugi

Bardzo ciekawą fabułę ma również powieść Maxa Czornyja Sezon drugi, która swoją premierę będzie miała 27 stycznia. Fani tego autora z pewnością się nie zawiodą, a Ci którzy nigdy nie mieli styczności z jego twórczością, po przeczytaniu tej książki z pewnością sięgną po jego poprzednie dzieła. Tym razem tematyka jest dość zaskakująca i dotyczy reality show.

Nic tak nie podnosi oglądalności jak prawdziwa śmierć. Uwaga! Takiego reality show jeszcze nie było! Premiera już w najbliższy piątek. Tego nie możecie przegapić! Ewa dostaje zaproszenie do udziału w reality show, którego pierwszy sezon zakończył się tragedią. Dlaczego spośród tysięcy chętnych wytypowano właśnie ją? Co ma wspólnego z kobietą, która w nim wystąpiła? Co jest prawdą, a co fałszem w domu obserwowanym przez setki kamer?

Oglądajcie uważnie drugi sezon. Obowiązuje tylko jedna zasada: brak zasad. Pamiętajcie też, że uczestnikiem programu może być każde z was. Choć jeszcze nie zdajecie sobie z tego sprawy. Chciwość prowadzi prosto do piekła. Powinniśmy to wiedzieć. – opis pochodzi od wydawcy. Cena książki to około 25 złotych.

Czytaj również: książki z kategorii romans, książki o tematyce sportowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here