książki, zakupy
fot. unsplash.com

Ciągły rozwój jest niezwykle istotny zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Pozwala na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata i sprawia, że czujemy się spełnieni. Sprawdź, jakie książki o tematyce rozwoju osobistego warto przeczytać.

Każdy człowiek lubi poznawać nowe rzeczy i czuć satysfakcję z nabywania nowych umiejętności. Tylko ciągły rozwój sprawia, że czujemy się spełnieni i jesteśmy w stanie stawiać przed sobą nowe cele. Pomocne w rozwoju osobistym mogą być książki poradnikowo-coachingowe, dzięki którym być może uda Wam się wyeliminować z życia powielane przez lata błędy, a także nauczyć się radzenia sobie z przeciwnościami i problemami.

Stres. Sprawdzone sposoby na stres

Ciekawą książką poradnikową jest Stres. Sprawdzone sposoby na stres autorstwa Beaty Pawlikowskiej. W obecnych, niepewnych czasach stres jest wszechobecny i objawia się w różnych postaciach i przy różnych okazjach. Autorka radzi w jaki sposób sobie z nim radzić i kiedy jego występowanie jest dla nas korzystne.

W najnowszej książce Beata Pawlikowska wyjaśnia na czym polega fizjologiczny i emocjonalny mechanizm powstawania stresu, opowiada o ludziach spotkanych podczas dalekich podróży, którzy nigdy nie odczuwają stresu, oraz podaje 102 sposoby na radzenie sobie ze stresem w różnych życiowych sytuacjach – od stresu podczas korka na drodze, przez stres związany z wystąpieniem publicznym, aż po chroniczny stres w pracy albo związku. Książka napisana przystępnym językiem, motywująca i przedstawiająca gotowe sposoby, z których można skorzystać w stresującej sytuacji. Bogato ilustrowana, kolorowa, z multimedialnymi linkami. – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to niecałe 30 złotych.

książka, zakupy
fot. unsplash.com

Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku

Lekturą obowiązkową dla wszystkich osób, które choć raz zwątpiły w swoje możliwości i samego siebie jest książka Stefanie Stahl Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku. Książka ta jest poradnikiem dotyczącym akceptacji własnych słabości i przekuwaniu ich w mocne strony. Uczy również pozytywnego nastawienia do świata i podnosi na duchu.

Ile to już razy powtarzałeś, że chciałbyś być bardziej pewny siebie? To życzenie samo się nie spełni. Bo nic się nie zmieni bez twojego udziału! Ludzie, którzy mają silne poczucie własnej wartości, w pozytywny sposób myślą o sobie i o innych. Są optymistami i otwarcie wyrażają swoje myśli i potrzeby. Nie boją się szczerości i krytyki. Cieszą się lepszym zdrowiem – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Wysoka samoocena wpływa także na ich podejście do życia.

Stefanie Stahl, najsłynniejsza niemiecka psychoterapeutka, autorka bestselerowych książek „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” i „Kochaj najlepiej, jak potrafisz”, jest pewna, że niska samoocena to nie dożywotni wyrok. Opisując sytuacje z życia wzięte, pozwala zrozumieć powielane latami zachowania i schematy, daje również receptę na to, jak myśleć o sobie dobrze. Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś, i ciesz się szczęśliwym życiem bez lęku! – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Książkę nabyć można za około 25 złotych.

książka, zakupy
fot. unsplash.com

Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Ciekawym tytułem uzyskującym świetne opinie czytelników jest książka autorstwa Briana Tracy’ego Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo. Jest to zbiór informacji i porad, które mogą odmienić twoje życie. Autor tłumaczy w jaki sposób wyeliminować z życia złe nawyki i jak postępować, by możliwie najefektywniej wykorzystywać swój czas i potencjał.

Brian Tracy pisze w swoim dziele o tym, jakie przyzwyczajenia przeszkadzają Ci w osiągnięciu szeroko rozumianego sukcesu. Uznaje, że nie ważne jest Twoje pochodzenie i wychowanie. Najistotniejsze są Twoje aspiracje i plany.

Przestań zadręczać się pytaniami o to, dlaczego inni odnoszą większe sukcesy od Ciebie? Nie doszukuj się niesprawiedliwości w świecie. Weź odpowiedzialność za siebie i swoje życie. Wyrób w sobie nawyki, które przybliżą Cię do osiągnięcia upragnionych celów. Książka „Nawyki warte miliony” pozwoli Ci świadomie kontrolować swoje działania. Zmobilizuje Cię do aktywności zawodowej i sprawi, że będziesz miał na to więcej energii. Co jeszcze może Ci zaoferować Brian Tracy? Sięgnij po jego publikację i sprawdź sam. – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to 25 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here