książki sportowe, zakupy
fot. pexels.com

Jeśli szukasz ciekawej książki związanej z tematyką sportową, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Wśród nich znajdą się zarówno najnowsze pozycje, jak i te nieco starsze, po które warto sięgnąć.

Książki o tematyce sportowej cieszą się nadal sporym zainteresowaniem. Miłośnicy zdrowego trybu życia oraz kibice sportowi zawsze znajdą wśród nich coś, co wywoła wśród nich ciekawość i zachęci do czytania. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas propozycje przypadną Wam do gustu lub stanowić będą udany pomysł na prezent dla najbliższych.

książki, zakupy
fot. pexels.com

Obsesja doskonałości. Zostań legendą sportu

Zaczynamy od książki autorstwa Dawida Piątkowskiego, która swoją premierą miała dość dawno, bo w listopadzie 2014 roku. Jej tematyka jest jednak nadal aktualna i z pewnością przyciągnie uwagę młodych sportowców, którzy marzą o wielkiej karierze. Jest to pierwsza na świecie książka poświęcona rozwojowi osobistemu sportowców, ich rodziców i trenerów, oparta na fundamencie duchowym. Autor odkrywa w niej nieopisane dotąd tajniki i sekrety umysłu, które mają bezpośredni wpływ na efektywność treningów i osiągane wyniki w sporcie. Sukces zależy bezpośrednio od umysłu zawodnika – samokontroli myśli, emocji, nawyków i charakteru. Udowadnia, że najważniejszym aspektem wybitnych sportowców jest ciężka praca, silna wola, serce do walki i pragnienie napędzane wyższym celem – spełnienia marzeń. Tylko na takim fundamencie można tworzyć najlepszych sportowców świata. Książka ta pokazuje, jak w prosty sposób zmienić osobowość zawodnika, by osiągał niemożliwe dotąd rezultaty – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki wynosi około 30 złotych.

Czarno na białym

Ciekawą propozycją jest również książka Czarno na białym Joanny Jędrzejczyk, która premierę mieć będzie już 27 stycznia. Utytułowana zawodniczka MMA opowiada w niej o swoim życiu i wielu problemach jakie ją napotkały. W życiu Joanny Jędrzejczyk w ostatnich latach wydarzyło się wiele. Wkroczyła w ten czas jako mistrzyni i niepokonana zawodniczka MMA, wzór i inspiracja dla milionów ludzi. Przegrane przyszły potem – w życiu zawodowym i osobistym. Utrata tytułu, śmierć przyjaciółki, zdrada. Jędrzejczyk mówi o tym otwarcie, ponieważ wie, że życie nie jest nieustannym pasmem zwycięstw. Czasami odpowiadamy nie tylko za złe wybory, nie tylko za własne. Niekiedy potrzebne są zmiany, nawet najbardziej bolesne. Bywa, że przegrywamy bitwę, żeby wygrać wojnę.

„Czarno na białym” to opowieść o tym, że aby uszczęśliwić innych, musimy sami być szczęśliwi. Że stając się lepszymi ludźmi, możemy osiągnąć dużo większy sukces w różnych dziedzinach. Ta historia uczy, jak korzystać z czegoś, na co ciężko się pracowało. JJ dojrzała do tego, by cieszyć się życiem, co nie przeszkodziło jej w stoczeniu prawdopodobnie najlepszej walki w historii kobiecego MMA. Walki, która na zawsze zmieniła definicję słowa „przegrana” – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 30 złotych.

Motywator. 8 tygodni do bycia fit

Pozycją obowiązkową dla wszystkich kobiet marzących o szczupłej i wysportowanej sylwetce jest książka Marty Hennig Motywator. 8 tygodni do bycia fit, która premierę miała w maju 2019 roku. Jak zmienić tryb życia na zdrowszy i w nim wytrwać? „Motywator” to książka, która jest jednocześnie źródłem wiedzy, wyzwaniem i przewodnikiem. Nie szukaj tutaj motywujących cytatów – ta książka to narzędzie, które dostarczy ci odpowiedniej wiedzy i inspiracji, by zmienić dotychczasowe nawyki i poczuć się lepiej. Dodatkowe zadania na każdy dzień, zdrowe przepisy i ośmiotygodniowy program treningów pozwolą ci osiągnąć zamierzone cele i być fit bez wysiłku, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś osobą zaawansowaną. – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 25 złotych.

książki sportowe, zakupy
fot. pexels.com

Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka

Idealnym prezentem dla fana piłki nożnej będzie książka Michała Kołodziejczyka i Anity Werner Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka, która premierę miała w październiku 2020 roku. Jest to świetna opowieść o piłce nożnej, ale też cenna lekcja światowej geografii, historii i polityki, która zainteresuje nie tylko kibiców piłkarskich. Można nie kochać futbolu, ale warto wiedzieć, jak wpływa na ludzi. Można nie być kibicem, ale warto zobaczyć, jak kibicowanie daje ludziom głos. Czasem to głos rozpaczy, bólu, złości, a czasem politycznej przynależności, akceptacji albo zwykłego szczęścia.

Przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach na własnej skórze sprawdzaliśmy, jak to działa: jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie, jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach. Dotarliśmy tam, gdzie normalnie trudno jest dotrzeć, pytaliśmy o to, o czym często normalnie się nie mówi. Rozmawialiśmy z czołowymi piłkarzami, wpływowymi politykami, z chodzącymi legendami, których nazwiska to marka. To książka nie tylko dla kibiców piłkarskich, ale dla wszystkich, którzy potrafią łączyć kropki. Piłka nożna tłumaczy świat. To nie banał, tak naprawdę jest.. – opis pochodzi od wydawcy. Cena książki to około 30 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here