środowisko

Dbanie o środowisko naturalne nie jest już modą czy wyjątkiem. Staje się to standardem i koniecznością. Nie dziwi więc, że wiele przedsiębiorstw dokłada wszelkich starań, aby ich funkcjonowanie było bezpiecznie dla natury. Z takim podejściem możemy się spotkać także wśród firm kurierskich, między innymi DPD. Zamów kuriera, nadaj paczkę, odbierz ją – wszystko to możesz zrobić w zgodzie z naturą!

Na czym polega zrównoważony rozwój?

Zrównoważony rozwój to przede wszystkim dbałość o to, aby każdy ruch i każda podjęta decyzja nie dawały szkody środowisku. To istotne, ponieważ w przypadku firm kurierskich jest to dość wyraźne. Ma to swoje odzwierciedlenie na przykład w transporcie paczek. W związku z tym stawia się chociażby na ograniczenie ruchu kołowego, a co za tym idzie – zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Kierując się dobrem planety i jej mieszkańców wiele firm wprowadza sposoby pozyskiwania energii odnawialnej (na przykład panele słoneczne) w obszarze biur, magazynów czy centrów logistycznych. Instalowane są także czujniki, które informują o stanie zanieczyszczeń czy potencjalnych problemach środowiskowych. Takie cele w zrównoważonym rozwoju przyjęło między innymi DPD. Zamów kuriera ekologicznie – to możliwe z francuskim przewoźnikiem! Jak to dokładnie wygląda?

Jak DPD dba o środowisko?

W DPD dokłada się wszelkich starań, aby w jak największych stopniu ograniczyć ewentualne zanieczyszczenia środowiska. Na początek przytoczmy liczby. Ponad 16 milionów kilometrów kurierzy pokonali z pomocą floty niskoemisyjnej. W 2019 roku przesłano dzięki DPD aż 1,3 miliarda przesyłek neutralnych dla środowiska. W całej Europie istnieje ponad 100 rozwiązań, które są przyjazne przy dostarczaniu paczek w miastach. To naprawdę imponujące liczby! Firma stworzyła także program DrivingChange. Jego główną ideą jest między innymi monitorowanie jakości powietrza, wprowadzanie innowacji w działanie przedsiębiorstwa, rozszerzanie w użyciu floty neutralnej dla środowiska, ale wbrew pozorom także dbanie o swoich pracowników. To bycie w pełni świadomym pracodawcą, który troszczy się o wzajemny szacunek i wspólną integrację! To także bycie bliżej społeczności lokalnej.

Wielu z nas wybierając dostawcę wszelkich usług, stawia na tych, którzy mają świadomość zachodzących w świecie szkodliwych dla człowieka i planety procesów. Szukamy więc tych, który robią wszystko, co w ich mocy, aby zatrzymać to co złe i szkodliwe. Dzięki temu w DPD zamówisz kuriera, nadasz paczkę czy odbierzesz ją w sposób w pełni ekologiczny i bezpieczny dla środowiska!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here