wyciskarki wolnoobrotowe

Coraz częściej słyszy się o samodzielnie wykonanych sokach przy pomocy wyciskarki wolnoobrotowej bądź sokowirówki. Jest to spowodowane ciągle rosnącą popularnością zdrowego stylu życia, który nieustannie promowany jest w mediach masowego przekazu. Klienci przy zakupie urządzenia przystosowanego do wyciskania soku z owoców znacznie częściej skłaniają się ku wyciskarkom wolnoobrotowym. Dlaczego? Podpowiadamy!

Wartości odżywcze zawarte w świeżych owocach i warzywach

Głównym źródłem witamin dla człowieka są właśnie świeże produkty, takie jak różne owoce i warzywa. Przy wyciskaniu z nich soku, bądź nawet smoothie używając sokowirówki, otrzymamy w gotowym produkcie znacznie mniej witamin i wartości odżywczych. Jest to spowodowane nie jakością urządzenia, jednak sposobem, w jakim pracuje. Ze względu na szybkość pracy, oraz czasem nawet na grzanie się maszyny część ważnych elementów zawartych w sokach może ulec zniszczeniu. Wyciskarka wolnoobrotowa natomiast zapewnia chłodną temperaturę, oraz pracuje na tyle powoli, aby wydobyć najlepsze witaminy z produktów.

Czy wyciskarka wolnoobrotowa poradzi sobie z liśćmi?

Zwykle do napojów dodaje się również zioła, lub liście. Są to tak zwane zielone soki, które oprócz smaku mają również oddziaływać pozytywnie na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W wyciskarce wolnoobrotowej problem z wykorzystaniem ich do napoju nie istnieje. Nawet przy użyciu twardszych oraz trudniejszych produktów użycie wyciskarki gwarantuje bardzo wysoką jakość soku, który będzie bardzo bogaty pod względem składników odżywczych. Urządzenie daje możliwość wyciśnięcia soków z niemal każdego rodzaju rośliny. Zwykle używane są miękkie owoce, jednak kłopotu nie sprawią także zioła, jak i również warzywa korzeniowe. Bez względu na produkty wykorzystywane w produkcji soku maszyna pracuje cicho, oraz nie napowietrza napoju.

Zalety wyciskarki wolnoobrotowej

Ze względu na wciąż wprowadzane innowacje w technice pracy wyciskarek wolnoobrotowych, cały czas wzrasta liczba jej zalet. Do jej głównych pozytywnych cech należy między innymi sprawiający niemały problem, proces czyszczenia. Dzięki łatwemu demontażu urządzenia jest to proces zajmujący jedynie kilka minut. Uzyskiwany sok jest gęstszy niż z sokowirówki, a dodatkowo zawiera więcej wartości odżywczych – jest to spowodowane pracą na niskich obrotach, którą zapewniają wyciskarki wolnoobrotowe. Powstały sok może być przechowywany nawet do 48 godzin w chłodnym pomieszczeniu, oczywiście szczelnie zamknięty. Wyciskarka wolnoobrotowa zajmuje niewiele przestrzeni, przez co znajdzie dla siebie miejsce w każdej kuchni. Renomowane produkty tego rodzaju znajdziesz na stronie internetowej sklepu https://hurom.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here