replika asg

Walki airsoftowe to typ coraz popularniejszej gry zespołowej, w której wykorzystuje się repliki broni palnych. Miłośnicy paintballa z pewnością świetnie się w nich odnajdą, gdyż ich główny cel jest podobny — eliminacja graczy poprzez ich zestrzelenie przy użyciu specjalnych plastikowych kulek. Zafascynowało Cię tego typu hobby? Chciałbyś spróbować i zastanawiasz się, jakiego wyposażenia będziesz potrzebował? Poniżej podpowiadamy, jak się przygotować do pierwszej rozgrywki airsoftowej!

Airsoft: czym dokładnie jest?

Zanim przejdziemy do niezbędnych elementów wyposażenia, warto uściślić, czym jest Airsoft i ASG. Pod skrótem ASG, a właściwie wyrazami Air Soft Gun, kryją się repliki broni palnej, które wytwarzane są przeważnie w skali 1:1 do swoich oryginalnych przedstawicieli. Za pociski służą kulki plastikowe, które wystrzelone nie osiągają wysokiej energii, w związku z czym są bezpieczne w użytku hobbystycznym. 

Tego typu repliki ASG wykorzystywane są w grze zespołowej, jaka określana jest nazwą Airsoft. Jak już wspomnieliśmy, głównym celem jest trafienie przeciwnika, lecz tego typu rozgrywki bardzo często otoczone są różnymi scenariuszami. Mogą one naśladować działania militarne lub policyjne, a nawet nawiązywać do historycznych wydarzeń. Tak wiele możliwości przyczynia się do wzrastającej popularności Airsoftu, który staje się ciekawą odskocznią od paintballa.

Niezbędne wyposażenie do Airsoftu — co kupić?

Jak się przygotować do rozgrywki Airsoftowej? Niezbędny będzie oczywiście zakup odpowiednio dobranej repliki broni, ale także wyposażenia taktycznego. O czym dokładnie należy pamiętać?

Broń i akcesoria

Podstawą zakupową będzie broń ASG, która odpowie na wszystkie Twoje oczekiwania. W sprzedaży znajdziesz trzy rodzaje replik: sprężynowe, gazowe i elektryczne. W pierwszej kolejności warto więc się zastanowić nad tym, jaki typ najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. 

Ważny jest również aspekt samego typu broni palnej, która może mieć formę pistoletu, strzelby czy karabinu. Poszczególne modele różnią się między sobą także pojemnością magazynku, prędkością wylotową pocisku czy nawet samymi wymiarami. Każdy z tych aspektów będzie niezwykle ważny, dlatego też zakup powinien być odpowiednio przemyślany.

Do replik ASG warto nabyć także akcesoria, które sprawią, że gra będzie bardziej komfortowa. Lunety, dodatkowe magazynki, celowniki, tłumiki czy sama amunicja — to wszystko znajdziesz w profesjonalnym sklepie ASG – Taiwan Gun.

Wyposażenie taktyczne

Sama broń to jedynie podstawa, która jednak na nic się nie zda, jeśli nie będziesz posiadał odpowiedniego wyposażenia taktycznego. Będzie ono przede wszystkim gwarancją bezpieczeństwa w czasie rozgrywek, ale także sporym ułatwieniem w kamuflażu czy przenoszeniu poszczególnych elementów.

Sklep ASG jest miejscem, w którym znajdziesz elementy ubioru taktycznego, rozpoczynając na butach, poprzez mundury, do kamizelek taktycznych. Dostępne są tu również gogle i okulary oraz hełmy i maski, dzięki którym zabezpieczysz odpowiednio to, co najważniejsze, przed przypadkowym uderzeniem kulek. W ofercie znajdują się także ochraniacze na kolana czy łokcie, różnego typu chusty i kominiarki, jak też rękawice. 

Dostaniesz w nim więc wszystko to, czego potrzeba do Airsoftu. Co ważne, profesjonalny sklep ASG będzie także miejscem, w którym uzyskasz niezbędną pomoc zakupową, jeśli będziesz takiej potrzebował. Zajrzyj do jego oferty i wyposaż się we wszystkie niezbędne elementy, jednocześnie zapewniając sobie gwarancję ich wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here