Macbook

Macbooki od dawna stały się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Wykorzystuje się je zarówno w pracy, jak i w podróży. Na przestrzeni ostatnich lat z powodzeniem zastępują również komputery PC. Duży wybór w sklepach sprawia, że każdy użytkownik będzie w stanie znaleźć model dla siebie, bez względu na to, czy potrzebuje laptopa do pracy biurowej, do obróbki graficznej i montażu filmów, czy do grania w gry wideo.

  1. Laptopy – pracuj i baw się bez ograniczeń
  2. Jak wybrać laptopa dopasowanego do naszych potrzeb?
  3. Macbooki – laptopy Apple dla wymagających
  4. Co sprawia, że laptop Apple jest tak popularny?

Komputer przenośny to jedno z urządzeń, bez którego ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie.

Laptopy – pracuj i baw się bez ograniczeń

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez laptopów. Praca, surfowanie w Internecie, robienie zakupów on-line i dokonywanie płatności w sieci to tylko przykłady zastosowania tych bardzo przydatnych, mobilnych urządzeń. Nieduży rozmiar i możliwość przenoszenia ich w każde miejsce zachęcają kolejne rzesze entuzjastów technologicznych nowinek do nabycia swojego modelu laptopa. Widok osób pracujących przy laptopie w pociągu, autobusie lub kawiarni to już codzienność.

Laptopy służą również do rozrywki i kontaktowania się ze znajomymi i rodziną. Dużo osób wykorzystuje je także do pisania powieści, tworzenia gier wideo, grafiki oraz montażu filmów. Wiele przedsiębiorstw oferuje swoim pracownikom firmowe laptopy do pracy, jednak dobrze jest też posiadać swoje prywatne urządzenie, na którym możemy przechowywać np. zdjęcia z rodzinnych spotkań lub imprez z przyjaciółmi.

Dostępne na rynku laptopy dostępne są w różnych wariantach i specyfikacjach technicznych, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb.

Obecnie najpopularniejszymi firmami oferującymi laptopy są Apple, Asus, Lenovo ,Dell, HP, Acer oraz MSI.

Jak wybrać laptopa dopasowanego do naszych potrzeb?

Wybranie właściwego modelu laptopa nie jest łatwe w obliczu tak szerokiej oferty na rynku. Inne parametry będą się liczyć w trakcie programowania, natomiast inne będą przydatne grafikom lub pracownikom biurowym i studentom. Producenci laptopów często wskazują klientom jakie jest przeznaczenie danego modelu, do jakich zastosowań będzie najlepszy. Przykładowo laptop na studia to zazwyczaj urządzenie charakteryzujące się niższą ceną, które będzie w stanie udźwignąć tworzenie plików tekstowych, prezentacji czy szukania potrzebnych informacji w Internecie. To samo urządzenie natomiast niekoniecznie się sprawdzi w trakcie montowania filmów czy tworzenia zaawansowanej grafiki, ponieważ posiada słabsze podzespoły. Również gracze będą potrzebować innego typu laptopów, ponieważ najnowsze gry wideo charakteryzują się wysokimi wymaganiami sprzętowymi, dlatego laptop musi mieć mocny model karty graficznej, szybki procesor oraz dużo pamięci RAM. Przyda się także dysk SSD słynący ze swojej szybkości oraz pojemny dysk HDD. Inne parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie laptopa to system operacyjny Microsoft Windows (lub macOS w przypadku Mackbooków), rozdzielczość ekranu,  rodzaj matrycy, liczba i rodzaj wejść USB oraz złącz HDMI. Część osób zapewne skusi podświetlana klawiatura (niezwykle przydatna wieczorami) i ekran dotykowy. Warto też poszukać wygodnej, dopasowanej do naszej dłoni myszki i dobrej jakości słuchawek.

Jeśli często pracujesz poza domem i zależy Ci na mobilności, warto dokupić do laptopa odpowiednie akcesoria, takie jak torba czy plecak, ponieważ posiadają specjalną wkładkę zabezpieczającą, która amortyzuje wstrząsy i ewentualne uderzenia. Chroni to nasze urządzenie przed różnymi uszkodzeniami.

Macbooki – laptopy Apple dla wymagających

Wszystkie Macbooki Apple charakteryzują się znakomitą jakością i są gwarancją bezawaryjnej pracy. Zanim jednak zdecydujemy się na laptop Macbook, musimy określić nasze potrzeby i na ich podstawie dobrać odpowiedni model urządzenia.

Jednym z modeli jest Macbook Air odznaczający się bardzo długim czasem pracy na baterii. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji, świetnym wyświetlaczu, szybkim procesorze oraz dysku SSD, będzie to idealny model dla studentów i uczniów. Do tego dochodzi gładzik Force Touch do codziennej nauki i rozrywki.

Kolejny model to Apple Macbook cechujący się największą mobilnością na tle tego typu urządzeń. Jego 12-calowy ekran i niewielka grubość w połączeniu z niską wagą, dają wydajny sprzęt, którego nie czuć w torbie.

Natomiast najbardziej wymagający użytkownicy skierują swój wzrok na serię Macbook Pro. Nowoczesne procesory firmy Intel (Core i5, i7 oraz i9), grafika Intel Iris Plus Graphics w połączeniu z szybkim dyskiem SSD o dużej pojemności sprawiają, że praca z komputerem jest niezwykle wydajna i pozbawiona spowolnień. Posiadają też Touch Bar z zintegrowanym czytnikiem Touch ID. Urządzenie docenią zwłaszcza osoby montujące materiały wideo i graficy. Karta graficzna Radeon Pro znajdująca się w laptopie pomaga osiągać świetne wyniki i przyspiesza działanie, co będzie mile widziane u graczy przechodzących najnowsze, wymagające gry wideo.

Co sprawia, że laptop Apple jest tak popularny?

Przenośne komputery Apple Macbook są urządzeniami znanymi ze swojej znakomitej jakości wykonania. Połączenie doskonałej specyfikacji technicznej z bardzo eleganckim designem bije na głowę konkurencyjne urządzenia. Warto też wspomnieć o doświadczeniach płynących z pracy w środowisku mac OS. Każda osoba, która chociaż raz miała okazję pracować na tym systemie operacyjnym zazwyczaj nie chce wracać do starych rozwiązań. Nie będziemy musieli niczego konfigurować; system sam wie, jak stworzyć dla nas najwydajniejsze środowisko pracy. Osoby, które wybrały komputery Macbook Apple cieszą się niezrównanym komfortem pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here