Praca Lublin

Rynek pracy tworzą ludzie, a niewątpliwym sukcesem miasta Lublin jest rosnąca z roku na rok grupa studentów. Zasila ona szeregi pracy o charakterze sezonowym i wypełnia luki w zapotrzebowaniu pracowników z niskimi kwalifikacjami. Te znane miasto akademickie, nie tylko słynie z największej bazy uczelnianej, ale także z prężnie rozwijającego się ośrodka gospodarczego przy wschodniej rubieży. Nie wszyscy jednak będą mieli równe szanse zatrudnienia.

Do najmniej popularnych zawodów w tym mieście należą fotograf, psycholog, geolog czy technik informatyki. Duże problemy ze znalezieniem pracy mogą mieć także pracownicy naukowi, nauczyciele w przedszkolu, pedagodzy czy pracownicy biur podróży.

Zobacz też: http://bilgoraj.com.pl/w-tych-zawodach-znajdziesz-zatrudnienie-kogo-szukaja-pracodawcy-w-lublinie,,3,11,11,1,28662,n.html

Praca Lublin

Rynek pracy w Lublinie dla pracowników biurowych i administracyjnych też nie będzie łaskawy. Grupa zawodów nadwyżkowych obejmuje także takich specjalistów jak dziennikarze, redaktorzy, ekonomiści, filolodzy, historycy czy socjolodzy. Lista profesji jest znacznie dłuższa i wynika przede wszystkim z dużej konkurencji na rynku lub z braku ofert pracy w danym sektorze. Zazwyczaj osoby należące do tej grupy osób, które nie znajdą w najbliższym czasie zatrudnienia w swoim zawodzie, powinny poszukać możliwości przekwalifikowania się lub rozważyć możliwość przeprowadzki do innego miasta.

Poszukując odpowiedzi na pytanie; w jakiej branży znajdziesz zatrudnienie od ręki, nie sposób sprawdzić, co mówi barometr zawodów. Jest to prognostyk wykonywany na zlecenie resortu pracy raz w roku. Otrzymane z wyliczeń dane mówią o deficytach kadrowych w poszczególnych sektorach. Na tej podstawie wiadomo, że w pierwszej kolejności największa liczba wolnych wakatów znajduje się w branży budowlanej. Tam o pracę nietrudno, ponieważ brakuje nawet zwykłych pracowników budowlanych czy nawet inżynierów budownictwa. Tę lukę od wielu lat zapełniają u nas obcokrajowcy, ale jak widać i tak niewystarczająco.

Kolejną strefą o wysokim zapotrzebowaniu na specjalistów jest produkcja. Tutaj największą popularnością cieszą się pracownicy z umiejętnościami obsługi maszyn precyzyjnych. Dużo osób poszukiwanych jest także do przyuczenia w charakterze pracownika fizycznego. Oferty pracy w Lublinie w dużej mierze skierowane są do zaopatrzeniowców, kurierów, magazynierów, czy też kierowców autobusów i ciężarówek. Jak widać w branży TSL, nie brakuje wolnych etatów i zapewne będzie się ona rozwijać, chociażby ze względu na położenie Lublina względem wschodnich sąsiadów. Pracownicy umysłowi z obszarów finansowych także nie powinni narzekać na znalezienie wolnych wakatów. Samodzielna księgowa czy pracownik ds. finansowo-księgowych, póki co będzie należał do grupy deficytowych pracowników.

Zachętą do założenia w Lublinie własnej działalności gospodarczej może być fakt, że na tutejszym rynku pracy brakuje również szefów kuchni, fryzjerów, sprzątaczek, a nawet piekarzy. Średnie zarobki są największe w tym regionie, co chętnie przyciąga ludzi z okolicznych miejscowości do szukania pracy w tym mieście. Wygląda na to, że Lublin nadal pozostanie aglomeracją o niskim wskaźniku bezrobocia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here