Pościel dwuosobowa

Pościel do dwuosobowego łóżka nieco różni się od innych rodzajów pościeli. Przede wszystkim jest większa, a jednocześnie musi spełniać wymagania obojga partnerów, aby każdy czuł się pod nią komfortowo. Z tego względu podczas jej wybierania warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Idealna termoregulacja

Każdy z nas lubi spać, otulony przyjemnym w dotyku materiałem, który pozwala ciału na swobodną termoregulację. Jest to szczególnie ważna cecha właśnie w przypadku pościeli do małżeńskiego łóżka, ponieważ każdy z partnerów może mieć inne potrzeby i inaczej odczuwać temperaturę. Nierzadko zdarza się, że gdy mężczyźnie wciąż jest ciepło, kobieta zaczyna już marznąć.

Dlatego też pościel powinna zapewniać poczucie komfortu cieplnego obojgu jednocześnie. Z tego względu doskonale sprawdza się między innymi pościel bawełniana, ponieważ potrafi zapewnić optymalne ciepło, a jednocześnie nie przegrzewa. Wszystko za sprawą jej zdolności do przepuszczania nadmiaru ciepła i wilgoci, przy jednoczesnej ochronie przed nadmiernym wychłodzeniem. Taka termoregulacja pomaga w odpoczynku i gwarantuje, że każde z pary będzie zadowolone.

Wystarczająca wielkość dla dwojga

Oczywistą, ale bardzo ważną cechą, jest wielkość pościeli dla dwojga. Powinna być na tyle szeroka, aby zapewniała komfortowe spanie dwóm osobom, bez przeciągania kołdry pomiędzy nimi. Dotyczy to oczywiście także samej kołdry, która musi być identycznej wielkości. W ten sposób doskonale do siebie pasują i nigdzie nie pozostają wolne fragmenty luźnego materiału, ani też nie kołdra wewnątrz nie zwija się i nie roluje.

Być może zastanawiasz się, jaka jest w takim razie minimalna wielkość kołdry i poszwy na nią, które zapewnią optymalne warunki dla dwóch osób. Świetnie sprawdzi się między innymi pościel 140×200 albo większa. W kolekcji Nyks znajduje się wiele jej ciekawych wzorów, więc na pewno każdy znajdzie dla siebie ten ulubiony.

Ładny wygląd

Ostatnią bardzo ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wygląd pościeli. Ze względu na to, że będzie elementem wyposażenia przeznaczonym dla dwóch osób, powinna spełniać kryteria estetyczne każdego z nich. Dzięki temu zarówno samo przebywanie w sypialni, jak i odpoczynek będą dla nich przyjemniejsze. W związku z tym zarówno kolory, jak i wzory powinny być dopasowane do gustu dwóch osób albo na tyle uniwersalne, aby każdy czuł się w nich dobrze.

Najlepszym wyborem jest też komplet, w którym do poszwy na kołdrę są od razu dodane poszwy na poduszki. Dzięki temu uzyskany zestaw wygląda jeszcze bardziej spójnie i pozwala cieszyć się tym, jak prezentuje się cała sypialnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here