Jak wybrać dobrego fotografa na sesję ślubną

Wybór fotografa, który wykona zdjęcia podczas sesji ślubnej, nigdy nie powinien być przypadkowy. Warto dać sobie nieco czasu na znalezienie odpowiedniej osoby, ponieważ ślubny plener organizuje się tylko raz w życiu. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań profesjonalisty? Sprawdź kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie ci znaleźć dobrego fotografa.

Zajrzyj do portfolio fotografa

Zdecydowanie najprostszych sposobów na sprawdzenie jakości usług fotografa jest zajrzenie do jego portfolio. Pozwoli to nie tylko na ocenę umiejętności specjalisty, ale także określenie dopasowania do oczekiwań pary młodej. Fotograf ślubny Jędrzejów może specjalizować się nie tylko w wykonywaniu zdjęć plenerowych w najbliższej okolicy. Równie dobrze może zapewnić piękne fotografie np. w dużym mieście bądź nawet w innym kraju. Ponadto może czuć się dobrze w kilku stylach i technikach.

Przeczytaj opinie klientów

Cennym źródłem wiedzy o usługach firmy fotograficznej są oczywiście opinie klientów. Najbardziej wiarygodne recenzje mogą zapewnić znajomi, którzy sami skorzystali z usług konkretnego profesjonalisty. Ponadto w dzisiejszych czasach można liczyć na pomoc komentarzy w Internecie. W ten dość prosty sposób można uniknąć wyboru fotografa, którego zdjęcia niekoniecznie mają wiele wspólnego z ujęciami z portfolio. W recenzjach klientów można też znaleźć wiele informacji dotyczących np. czasu dostarczenia fotografii czy też atmosfery panującej podczas sesji plenerowej.

Umów się na sesję narzeczeńską

Na sesję narzeczeńską warto zdecydować się z kilku powodów. Przede wszystkim jest to piękna pamiątka z ostatnich chwil przed zawarciem małżeństwa. Na dodatek firma Zatrzymać Chwilę może wkomponować zdjęcia w album ślubny. Jest to też świetny sposób na sprawdzenie, jak pracuje fotograf wybrany do sesji ślubnej i fotoreportażu z wesela. Nawiązanie nici porozumienia już podczas sesji narzeczeńskiej może zapewnić jeszcze lepsze efekty podczas wykonywania zdjęć ślubnych. Ponadto w przypadku braku satysfakcji z usług można zmienić firmę fotograficzną przed uroczystością zaślubin.

Zapoznaj się z warunkami usługi

Przed zatwierdzeniem skorzystania z usługi warto dokładnie sprawdzić regulamin i warunki umowy. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, która będzie wynikać po prostu z niezapoznania się z zasadami działania firmy. Na pewno należy zapytać o termin odbioru albumu ślubnego. Ponadto warto zapoznać się z cennikiem i ewentualnymi dopłatami np. za dojazd fotografa.

Porozmawiaj z fotografem

Bardzo prostą i skuteczną metodą na znalezienie dobrego fotografa jest po prostu skontaktowanie się z nim np. mailowo bądź telefonicznie. Podejście do potencjalnego klienta może sporo zdradzić na temat profesjonalizmu firmy i atmosfery panującej podczas sesji. Pierwsze wrażenie jest w tym przypadku bardzo ważne, ponieważ dyskomfort odczuwany podczas kontaktu z fotografem może przełożyć się na niezbyt zadowalające efekty sesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here