Poduszka do karmienia

Pierwsze tygodnie po porodzie mogą być dla młodych rodziców wyjątkowo trudnym okresem. Warto zatem szukać sposobów, które ułatwią przejście przez ten etap. Jednym z często wymienianych gadżetów jest poduszka do karmienia piersią. Czy warto z niej skorzystać?

Czym poduszka do karmienia różni się od tej zwykłej?

Poduszka służąca do karmienia piersią ma przede wszystkim charakterystyczny kształt. Najczęściej jest on zbliżony do litery C lub O. Umożliwia to na wygodne ułożenie poduszki na kolanach tak, by podpierała także brzuch. Co więcej, taka forma poduszki zapewnia dziecku ułatwiony dostęp do piersi. Zwykłe poduszki nie gwarantują tak komfortowej pozycji. Mogą mieć też nieodpowiednią twardość, przez co odpowiednie ułożenie dziecka może być znacznie trudniejsze. Specjalny model poduszki z pewnością ułatwi cały proces.

Jakie funkcje spełnia poduszka do karmienia dziecka?

Po porodzie wiele kobiet może narzekać na dolegliwości bólowe. Należy dodać do tego także ból ramion, pleców oraz napięcie mięśniowe spowodowane długotrwałym przytrzymywaniem dziecka przy piersi. Odpowiednio dobrana poduszka umożliwia wygodne ułożenie dziecka i odciążenie obolałych części ciała. Oprócz tego prawidłowa pozycja malucha potrafi pobudzić produkcję mleka, co jest wyjątkowo pomocne w przypadku kobiet mających problemy z laktacją. Także mamy skarżące się na bolesne karmienie mogą odczuć ulgę po zakupie poduszki.

W jaki sposób rogal do karmienia sprzyja dziecku?

Specjalna poduszka pomaga nie tylko rodzicom, lecz także dzieciom. Przede wszystkim pozycja przyjmowana podczas karmienia bez podparcia może utrudniać dziecku ssanie. Skutkuje to często niepokojem, a nawet płaczem – można tego uniknąć. Poduszka dla osób karmiących wymusza przyjęcie odpowiedniej pozycji, dzięki czemu maluch może położyć się wygodnie i bez wysiłku przyjmować pokarm. Ponadto dzięki poduszce wiele dzieci przestaje mieć kłopoty z uciążliwym ulewaniem, a nawet z kolkami. Dzięki temu dziecku nic nie dolega, a rodzice mogą odetchnąć.

Jak należy dobrać poduszkę do karmienia?

Poduszka do karmienia musi być dopasowana do osobistych preferencji. Poszczególne modele różnią się kształtem i twardością, ale też materiałem wykonania. Nie należy lekceważyć tego aspektu, ponieważ może mieć wpływ na wygodę w czasie karmienia. Pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru. Zwróć uwagę na dodatkowe udogodnienia, takie jak pas wokół talii.

Poduszki do karmienia potrafią obrócić życie nowych rodziców o 180 stopni. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dziecko/karmienie/poduszki-do-karmienia.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here