odkurzacz bezprzewodowy, zakupy
fot. pixabay.com

Zakup odkurzacza bezprzewodowego wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Jeśli dosyć masz ciągłego odkurzania mieszkania i myślisz o zakupie urządzenia, które zrobi to za Ciebie – świetnie się składa, bo przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Sprawdź, na jaki odkurzacz bezprzewodowy możesz się zdecydować w zależności od posiadanego budżetu.

Odkurzanie mieszkania może być wyczerpujące. Zwłaszcza kiedy posiada się duży metraż i małe dzieci lub zwierzęta domowe. Zamiast marnować czas na odkurzanie i mycie podłóg, możesz przecież spędzić go z rodziną, a całą resztą zajmie się nowy odkurzacz bezprzewodowy. Jego zakup to zawsze dobre rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić wiele czasu i przeznaczyć go na znacznie przyjemniejsze czynności.

Zakup odkurzacza bezprzewodowego – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup odkurzacza bezprzewodowego musisz jasno określić, czego od niego wymagasz. Będzie to miało bowiem znaczący wpływ na jego cenę i ogólną funkcjonalność. Wybierając odkurzacz bezprzewodowy do swojego mieszkania zwróć uwagę przede wszystkim na maksymalny czas trwania jego pracy, czas ładowania akumulatora, pojemność zbiornika na kurz, czujniki, programator pracy i wiele innych istotnych opcji umożliwiających wydajniejszą pracę.

odkurzacz bezprzewodowy, zakupy
fot. pixabay.com

Odkurzacze bezprzewodowe do 1000 złotych

Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, dobrym rozwiązaniem może być robot sprzątający XIAOMI MJSTG1 o pojemności zbiornika na kurz 0,2 litra. Jego maksymalny czas pracy to 90 minut, a ładowanie akumulatora trwa 300 minut. Wyposażony został w czujnik przeszkód, programator pracy, funkcję mopowania oraz opcję automatycznego powrotu do bazy. Odkurzacz posiada Wi-Fi, dzięki czemu można samodzielnie śledzić wszystkie ustawienia i proces odkurzania za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home (Android / iOS). Posiada on ponadto cztery programy czyszczenia, a dzięki swoim niedużym rozmiarom (średnica 44cm, wysokość 8,2cm) idealnie dotrze do każdego miejsca i pokona przeszkody do wysokości 1,5 cm. Cena urządzenia to około 680 złotych.

W tym zakresie cenowym nabyć można również robot sprzątający TESLA RoboStar T60 o pojemności zbiornika na kurz 0,45 litra i wymiarach 30,5 x 7,8 cm (średnica x wysokość). Jego maksymalny czas pracy to 110 minut, a ładowanie akumulatora trwa 240 minut. Wyposażony został w czujniki podczerwieni, przeciw upadkowi i zbliżeniowy, a także programator pracy, funkcję mopowania, wirtualnej ściany oraz opcję automatycznego powrotu do bazy. Obsługa odkurzacza jest bardzo prosta, dzięki intuicyjnemu menu i panelowi dotykowemu. Wystarczy go włączyć i wybrać odpowiedni tryb czyszczenia. Niestety urządzenie nie posiada Wi-Fi. Cena robota sprzątającego to około 980 złotych.

Odkurzacze bezprzewodowe do 3000 złotych

Nieco droższe odkurzacze bezprzewodowe zapewniają dłuższą i wydajniejszą pracę, są bardziej kompaktowe i posiadają więcej ciekawych opcji. Przykładem takiego urządzenia za około 1450 złotych jest robot sprzątający IROBOT Roomba e 6 o pojemności zbiornika na kurz 0,4 litra i wymiarach 33,5 x 9,3 cm (średnica x wysokość). Jego maksymalny czas pracy to 90 minut, a ładowanie akumulatora trwa 120 minut. Wyposażony jest w czujniki antykolizyjne, krawędzi, kurzu, odległości, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, upadku oraz wykrywające zabrudzone miejsca. Posiada również programator pracy oraz opcje automatycznego powrotu do bazy. Wirtualna ściana Dual Mode Virtual Wall pozwala z kolei na tworzenie niewidocznej bariery, która utrzymuje Twojego robota odkurzającego z daleka od określonych obszarów lub obiektów. Dzięki aplikacji IROBOT Home urządzenie jest kompatybilny z systemami Amazon Alexa i Google Assistant. Można zatem zainicjować, wstrzymać i zakończyć cykl pracy robota poprzez wypowiedzenie komendy głosowej.

robot sprzątający, zakupy
fot. pixabay.com

Świetnym zakupem będzie z pewnością również robot sprzątający SAMSUNG VR20K9350WK/GE o pojemności zbiornika na kurz 0,7 litra i wymiarach 37,8 x 13,5 cm (średnica x wysokość). Jego maksymalny czas pracy to 30 minut, a ładowanie akumulatora trwa 240 minut. Wyposażony jest w czujnik FullView Sensor 2.0, dzięki któremu potrafi zlokalizować i ominąć nawet bardzo małe przeszkody. Wykrywa też narożniki pomieszczeń – gdy się w nich znajdzie, wyczyści je trzykrotnie. Z kolei System Visionary Mapping Plus umożliwia nakreślenie i prowadzenie odkurzacza optymalną trasą do szybkiego i precyzyjnego czyszczenia. Zastosowanie w urządzeniu wysokiej jakości czujników oraz kamery cyfrowej pozwala stworzyć mapę domu i wytyczyć najefektywniejszą ścieżkę sprzątania. Cena urządzenia to 2700 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here