zmywarka, zakupy
fot. pexels.com

Kupno nowej zmywarki zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli dosyć masz ciągłego zmywania naczyń i myślisz o zakupie urządzenia, które zrobi to za Ciebie – świetnie się składa, bo przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Sprawdź, na jaką zmywarkę możesz się zdecydować w zależności od posiadanego budżetu.

Mycie naczyń po każdym posiłku może być wyczerpujące. Zwłaszcza kiedy posiada się dużą rodzinę i wspólne posiłki konsumuje się we własnym domu. Zamiast marnować czas przy zlewie i męczyć się z brudnymi talerzami, możesz przecież spędzić go z rodziną, a całą resztą zajmie się nowa zmywarka. Jej zakup to zawsze dobre rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić wiele czasu i przeznaczyć go na znacznie przyjemniejsze czynności.

Zakup zmywarki – na co zwrócić uwagę?

Kiedy zdecydujesz się na zakup nowej zmywarki powinieneś zwrócić uwagę na kilka czynników. Wiadomo, że w pierwszej kolejności dobiera się urządzenie pod względem rozmiarów, tak aby zmieściło się w kuchni, jeśli ta nie jest zbyt duża. Rozmiary i wygląd nie są jednak najistotniejszymi parametrami. Warto zatem pochylić się również nad innymi cechami, które mogą mieć duże znaczenie podczas użytkowania zmywarki. Pierwszym z nich jest pojemność zmywarki. Im większą masz rodzinę, tym – co logiczne – większą pojemność powinna mieć zmywarka, by pomieścić wszystkie naczynia. Drugą sprawą jest klasa energetyczna. Nikt nie lubi płacić wysokich rachunków za prąd, tak więc zwróć uwagę także na ten aspekt. Ważne jest także średnie zużycie wody w cyklu i poziom hałasu, jaki generuje zmywarka podczas pracy. Dla osób lubiących nowinki techniczne, istotne mogą być również inne możliwości, jak chociażby sterowanie smartfonem.

zmywarka, zakupy
fot. pixabay.com

Zmywarki do 2000 złotych

W przedziale cenowym od 1000 do 2000 złotych znaleźć można wiele ciekawych modeli zmywarek. Jedną z nich jest zmywarka INDESIT DFC 2B+19 AC X o srebrnej obudowie, wymiarach 60 x 85 x 59 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz pojemności 13 kompletów naczyń (talerz głęboki, płaski i deserowy, filiżanka/kubek oraz sztućce). Zmywarka posiada klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie prądu to 296 kWh. Podczas jednego cyklu zmywania zużywa 12 l wody, a głośność jej pracy wynosi 49 decybeli. Zmywarka posiada opcję ekspresowego cyklu Fast & Clean trwającego 28 minut. Dzięki temu zmywanie naczyń trwa znacznie szybciej, a jego efekty są zaskakująco dobre. Inną opcją jest natomiast opóźniony start, dzięki czemu zmywarka może rozpocząć pracę w dowolnym, wskazanym przez Ciebie momencie. Cena urządzenia to około 1200 złotych.

zmywarka, zakupy
fot. pixabay.com

Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup zmywarki BOSCH SPS2HKW59E o białej obudowie, wymiarach 45 x 84.5 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz pojemności 9 kompletów naczyń. Zmywarka posiada klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie prądu to 220 kWh. Podczas jednego cyklu zmywania zużywa tylko 8,5 l wody, a głośność jej pracy wynosi 46 decybeli. Jest to świetna opcja dla osób ceniących sobie dobrą jakość oraz oszczędność wody i energii. Zmywarka posiada 7-segmentowy wyświetlacz, który pokazuje czas pozostały do zakończenia programu oraz informuje o braku nabłyszczacza i soli. Z kolei funkcja ochrony szkła Glass protection zapewnia delikatne zmywanie szklanych i delikatnych naczyń. Cena zmywarki to około 1650 złotych.

Świetnym połączeniem jakości, estetyki i nowoczesności jest zmywarka SIEMENS SN23II08TE o srebrnej obudowie, wymiarach 60 x 84.5 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz pojemności 12 kompletów naczyń. Zmywarka posiada klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie prądu to 290 kWh. Podczas jednego cyklu zmywania zużywa 10,5 l wody, a głośność jej pracy wynosi 48 decybeli. Co istotne zmywarka posiada opcję sterowania smartfonem. Aplikacja Home Connect gwarantuje proste wybieranie programów i opcji oraz uruchomienie zmywarki w dowolnym czasie. Zyskasz dzięki temu pełną kontrolę nad swoim urządzeniem, bez względu na miejsce, w którym się obecnie znajdujesz. Cena zmywarki to około 2000 złotych.

Czytaj również: zmywarki do 1000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here