ekspres do kawy, zakupy
fot. pexels.com

Nic nie smakuje lepiej niż aromatyczna kawa o poranku. Jeśli lubisz jej smak i każdy dzień rozpoczynasz od wypicia filiżanki tego gorącego napoju z pewnością zastanawiałeś się nad zakupem ekspresu ciśnieniowego. Zobacz, jaki ekspres ciśnieniowy możesz kupić w zależności od posiadanego budżetu.

Jeśli zwykła rozpuszczalna kawa to dla Ciebie za mało, warto pomyśleć nad zakupem ekspresu ciśnieniowego. Pozwala on bowiem wydobyć z kawy najlepszy smak i aromat, dzięki czemu poczujesz wyraźną różnicę. Ekspres nie tylko przygotuje twoją ulubioną kawę, ale i idealnie wkomponuje się w wystrój Twojej kuchni, nadając jej nowoczesnego wyglądu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu ciśnieniowego do kawy?

Zastanawiając się nad zakupem ekspresu ciśnieniowego do kawy musisz pamiętać, że liczy się nie tylko jego wygląd. Zwróć uwagę na rodzaj kawy jaki wykorzystywany jest do jej zaparzania (kapsułki, mielona, saszetki), moc, ciśnienie, pojemność zbiornika na wodę, inne opcje zaparzania oraz pozostałe funkcje w tym możliwość sterowania smartfonem.

ekspres do kawy, zakupy
fot. pixabay.com

Ekspresy ciśnieniowe do 500 złotych

W wielu sklepach znaleźć można ekspresy ciśnieniowe do kawy nieprzekraczające 500 złotych. Jednym z nich jest ekspres BOSCH TAS1402 Tassimo Vivy 2 wykorzystujący kawę w kapsułkach Tassimo. Posiada on wymiary 31 x 16,9 x 25,1 cm (głębokość x szerokość x wysokość), moc 1300W oraz ciśnienie 3,3 bara. Pojemność zbiornika na wodę to z kolei 0,7 litra. Posiada on ponadto możliwość regulacji ilości i mocy zaparzanej kawy. W trakcie zaparzania system ekspresu odczytuje kod kreskowy obecny na każdej kapsułce i dobiera ilość wody, czas oraz temperaturę parzenia potrzebną do przygotowania idealnej kawy. Cena urządzenia to około 170 złotych.

Dobrym wyborem będzie także ekspres TCHIBO Cafissimo Easy wykorzystujący kawę w kapsułkach Tchibo Cafissimo. Posiada on wymiary 32 x 12 x 24,5 cm (głębokość x szerokość x wysokość), moc 1250W oraz ciśnienie 15 barów. Pojemność zbiornika na wodę to z kolei 0,65 litra. Posiada on ponadto możliwość regulacji ilości i mocy zaparzanej kawy. Idealnie przyrządzone Espresso, Caffè Crema i klasyczna czarna kawa za jednym naciśnięciem przycisku – dzięki opatentowanemu trójciśnieniowemu systemowi zaparzania, każda kawa jest zaparzana pod optymalnym ciśnieniem. Cena ekspresu to 250 złotych.

Wyjątkowy smak kawy zapewni także ekspres KRUPS Dolce Gusto Piccolo XS KP1A01 wykorzystujący kawę w kapsułkach Dolce Gusto. Posiada on wymiary 27 x 13,6 x 26,6 cm (głębokość x szerokość x wysokość), moc 1600W oraz ciśnienie 15 barów. Pojemność zbiornika na wodę to z kolei 0,8 litra. Posiada on ponadto możliwość regulacji ilości zaparzanej kawy. Ekspres ten umożliwia przygotowanie aż 30 kawowych i czekoladowych kreacji, a ponadto idealnie komponuje się w każdej kuchni, dzięki swoim poręcznym i kompaktowym rozmiarom. Cena urządzenia to około 370 złotych.

kawa, ekspres do kawy, zakupy
fot. pixabay.com

Godny polecenia jest również ekspres MPM MKW-08M wykorzystujący kawę mieloną. Posiada on wymiary 32 x 12 x 24,5 cm (głębokość x szerokość x wysokość), moc 1350W oraz ciśnienie 20 barów. Pojemność zbiornika na wodę to z kolei 1,2 litra. Pozwala on na przygotowanie wyjątkowego Cappuccino, Doppio, Espresso oraz Latte, które smakiem zachwyci każde podniebienie. Wskaźnik aktualnego poziomu ciśnienia znajduje się na zegarze, który stanowi stylowy dodatek. Z kolei płynna regulacja mocy wytwarzania pary sprawia, że pianka mleczna ma idealną konsystencję, nadając charakteru napojom na bazie mleka. Cena ekspresu to 440 złotych.

Innym przykładem może być natomiast ekspres do kawy ZELMER ZCM7255 wykorzystujący kawę mieloną. Posiada on wymiary 32 x 12 x 24,5 cm (głębokość x szerokość x wysokość), moc 850W oraz ciśnienie 20 barów. Pojemność zbiornika na wodę to z kolei 1,6 litra. Posiada on ponadto możliwość regulacji ilości i mocy zaparzanej kawy. Ekspres pozwala na przygotowanie smacznego Cappuccino oraz Espresso, które sprawi, że z uśmiechem rozpoczniesz każdy dzień. Jednocześnie możesz przygotować nawet dwa napoje – wystarczy, że podstawisz filiżanki pod dwa podajniki i włączysz tryb przygotowania dwóch kaw na panelu dotykowym. Cena ekspresu to około 500 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here