książki, zakupy
fot. pixabay.com

Coraz więcej młodych osób przekonuje się, że książki to nie tylko obowiązkowe lektury szkolne, ale też wiele innych ciekawych pozycji. Istnieje wiele książek przeznaczonych dla młodzieży, dzięki którym może ona uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania. Młodzi czytelnicy bardzo często sięgają też po klasyczną literaturę, co pozwala im na lepszy rozwój i poznawanie świata. W związku z rosnącym zainteresowaniem książkami postanowiliśmy przygotować kilka propozycji dla młodzieży, spośród których być może znajdziecie coś dla siebie.

Czytanie książek w ostatnich latach stało się modne i jest to moda, którą jak najbardziej popieramy. Czytanie rozwija wyobraźnię, uczy zasad postępowania i korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój emocjonalny. Jeśli jesteś osobą w młodym wieku i zastanawiasz się po jaką książkę sięgnąć, mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Wybrańcy

Jeśli lubisz książki o ciekawej i nieoczywistej fabule książka Wybrańcy Veroniki Roth z pewnością przypadnie Ci do gustu. Jest to opowieść o piątce wybrańców, którzy uratowali świat przed zagładą. Sposób, w jaki tego dokonali i przyczynę sytuacji w jakiej się znaleźli autorka podaje jednak w dalszej części powieści, budując tym samym napięcie i wzbudzając ciekawość czytelników.

Zamiast budować akcję swojej powieści powoli, aż do kulminacyjnego momentu, w którym zwyciężają główni bohaterowie, Veronica Roth zdecydowała się rozpocząć powieść Wybrańcy od triumfu. Kreśli również tło całej historii – otóż 15 lat wcześniej pięcioro zwyczajnych nastolatków na podstawie proroctwa zostało wytypowanych do stawienia czoła Mrocznemu – potężnemu bytowi niosącemu zniszczenie Ameryce. Mroczny zrównał z ziemią całe miasta i pozbawił życia wielu ludzi. Wybrańcy mieli go pokonać, ale zanim to się stało, musieli wiele poświęcić.

Upadek Mrocznego – i co dalej?
Ostatecznie, jak dowiadujemy się z książki Veroniki Roth, Wybrańcom udało się doprowadzić do upadku Mrocznego. Świat powoli zaczął wracać do normalności, ale co z pięciorgiem nastolatków? Nie wszystko poszło po ich myśli. Przyzwyczaili się do tego, że są Wybrańcami i ich celem jest uwolnienie świata od złych mocy. Powrót do zwykłego życia i zwykłych problemów wydaje się nierealny. Czy im się to uda? Czy będą mieli jeszcze okazję wykorzystać swoje magiczne zdolności? – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 30 złotych.

książka, zakupy
fot. unsplash.com

Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić

Propozycją o zdecydowanie przyziemniejszym temacie jest książka Deana Burnetta Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić. Jest to poradnik dla młodych osób, pozwalający im w momentami zabawny sposób zrozumieć zachowanie swoich rodziców. Książka ta świetnie się sprawdzi zarówno jako prezent dla dziecka, jak i „materiał szkoleniowy” dla rodziców. Dzięki niej relacje pomiędzy dziećmi a rodzicami mogą się znacznie poprawić, bowiem obie strony przekonają się jak ich zachowanie wygląda z przeciwnej perspektywy.

Relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi bywają bardzo napięte. Doświadczyłeś sytuacji, gdy Twoi opiekunowie zachowywali się, Twoim zdaniem, kompletnie irracjonalnie? Wkurzają Cię ich zakazy i nakazy, którym musisz się podporządkować, choć wcale tego nie chcesz? Przeczytaj książkę Deana Burnetta Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić? Być może dzięki niej zrozumiesz dziwne zachowania swoich opiekunów.

Czym kierują się Twoi rodzice?
Nastolatki często nie wiedzą, co motywuje ich rodziców do takiego, a nie innego zachowania. Dlaczego nie możesz dogadać się z mamą lub tatą? Neurobiolog światowej sławy, Dean Burnett, postara się odpowiedzieć na tego typu pytania w swojej publikacji. Atutem książki Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić jest to, w jaki sposób została napisana. Dzięki humorystycznemu językowi autor w przystępny sposób przekaże Ci wyniki najnowszych badań z dziedziny psychologii i psychiatrii. – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 20 złotych.

książka, zakupy, kryminał
fot. pexels.com

Nasz ostatni dzień

Bardzo dobre recenzje zbiera również książka Adama Silvery Nasz ostatni dzień. Jest to opowieść o dwójce nieznanych sobie przedtem bohaterów, którzy dostali informację o nadchodzącej śmierci. Postanowili się zatem odnaleźć, wspólnie spędzając ostatnie godziny swojego życia. Czytelnicy zgodnie przyznają, że jest to książka wywołująca silne emocje i pozwalająca z dystansu spojrzeć na swoje przyziemne problemy.

Piątego września, krótko po północy, Mateo Torrez i Rufus Emeterio otrzymują wiadomość telefoniczną: dzisiaj bezpowrotnie odejdą z tego świata. Mogą jednak odpowiednio przygotować się na nadchodzącą śmierć. Są dla siebie zupełnie obcymi ludźmi, lecz z różnych powodów każdy szuka nowej bratniej duszy na czas swojego Dnia Ostatecznego. Dzięki aplikacji Ostatni Przyjaciel Rufus i Mateo spotykają się, by przeżyć swoją pożegnalną wielką przygodę – niezapomniany dzień, który na zawsze zmieni życie ich obu. – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 20 złotych.

Czytaj również: książki dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here