kuchenka, zakupy
fot. piexels.com

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej kuchenki, która sprosta Twoim oczekiwaniom i dzięki której rozwiniesz swoje kulinarne umiejętności, mamy coś dla Ciebie. Sprawdź, jaką kuchnię warto kupić w zależności od posiadanego przez Ciebie budżetu.

Każdy, kto lubi gotować i często przygotowuje posiłki dla siebie i swojej rodziny doskonale wie, jaką rolę odgrywa dobra kuchenka. W związku z tym jej zakup powinien być przemyślany i porządnie przeanalizowany pod wieloma kątami. W końcu powinna Ci ona posłużyć przez co najmniej kilka lat. Cena poszczególnych modeli różniła się będzie miedzy sobą przede wszystkim ze względu na markę, rodzaj płyty grzewczej czy liczbę posiadanych przez nią opcji. Koszt zakupu waha się zatem od kilkuset, nawet do kilku tysięcy złotych.

Zakup kuchni – na co zwrócić uwagę?

Przed kupnem nowego urządzenia musisz zastanowić się jakie parametry są dla Ciebie istotne. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj płyty grzewczej. Wyróżnia się bowiem jej cztery podstawowe gatunki: elektryczną, gazową, gazowo-elektryczną oraz indukcyjną. Podobnie rzecz ma się z piekarnikiem, który może być zarówno gazowy, jak i elektryczny. Przy dokonywaniu zakupu sprawdzić należy także, czy kuchnia posiada m.in. termoobieg i programator, jaka jest pojemność piekarnika, klasa energetyczna i w jaki sposób wykonany jest ruszt. Oczywiście istotny jest również jej ogólny wygląd i wymiary, jednak nie powinny być to jedyne kryteria zakupu. Sugerując się tylko estetyką zewnętrzną kuchni można się bowiem niemile zaskoczyć w trakcie korzystania z niej.

kuchenka, zakupy
fot. pexels.com

Kuchnie do 3000 złotych

Jeśli szukasz kuchenek w przedziale cenowym od 2000 do 3000 złotych z pewnością znajdziesz odpowiednią do Twojej kuchni, która spełni pokładane w niej nadzieje. Idealnym przykładem solidnej i nowoczesnej kuchenki jest GORENJE EIT5355WPG o białej obudowie i wymiarach 50 x 85 x 59,4 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej A. Posiada ona indukcyjną płytę grzewczą z czterema polami indukcyjnymi. Kuchnia zawiera elektryczny piekarnik o pojemności 70 litrów z teleskopowymi prowadnicami. Wyposażona jest ponadto w programator oraz termoobieg. Kuchnia posiada ponadto funkcję szybkiego nagrzewania, która umożliwia bardzo szybkie nagrzanie piekarnika do wskazanej temperatury. Wykorzystuje ona grzałki termoobiegu i grzałkę dolną lub wzmocniony grill oraz wentylator, czerpiąc w ten sposób pełną moc piekarnika w celu szybkiego nagrzania komory. Cena kuchenki to około 2100 złotych.

Wysoką jakość zapewni również kuchenka Electrolux EKI6451AOX (2018) o srebrnej obudowie i wymiarach 60 x 85 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej A. Posiada ona indukcyjną płytę grzewczą z czterema polami indukcyjnymi. Kuchnia zawiera elektryczny piekarnik o pojemności 73 litrów z teleskopowymi prowadnicami. Wyposażona jest ponadto w elektroniczny programator oraz termoobieg. Kuchenka zawiera także wskaźnik ciepła resztkowego, a ponadto ma blokadę panelu sterowania, co zabezpiecza przez przypadkowymi oparzeniami. Z kolei teleskopowe prowadnice gwarantują swobodę użytkowania i znacznie większe bezpieczeństwo. Cena kuchenki to około 2500 złotych.

kuchenka, zakupy
fot. pixabay.com

Dla każdego kucharza, który ceni sobie dużą pojemność piekarnika i większą ilość palników świetnym rozwiązaniem będzie kuchenka RAVANSON KWGE-K90-6 TOP CHEF o srebrnej obudowie i wymiarach 90 x 87,8 x 64,5 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej B. Posiada ona gazową płytę grzewczą z sześcioma palnikami oraz żeliwnym rusztem. Kuchnia zawiera elektryczny piekarnik o pojemności aż 107 litrów z metalowymi prowadnicami. Wyposażona jest ponadto w programator oraz termoobieg, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie efektu doskonale rozprowadzonego powietrza i jednolitą temperaturę w każdym miejscu komory urządzenia. To z kolei wpływa na jakość przygotowywanych posiłków, sprawiając, że smakują jeszcze lepiej. Cena urządzenia to około 2800 złotych.

Czytaj również: kuchnie do 2000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here