kuchenka, zakupy
fot. pixabay.com

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej kuchenki, która sprosta Twoim oczekiwaniom i dzięki której rozwiniesz swoje kulinarne umiejętności, mamy coś dla Ciebie. Sprawdź, jaką kuchnię warto kupić w zależności od posiadanego przez Ciebie budżetu.

Każdy, kto lubi gotować i często przygotowuje posiłki dla siebie i swojej rodziny doskonale wie, jaką rolę odgrywa dobra kuchenka. W związku z tym jej zakup powinien być przemyślany i porządnie przeanalizowany pod wieloma kątami. W końcu powinna Ci ona posłużyć przez co najmniej kilka lat. Cena poszczególnych modeli różniła się będzie miedzy sobą przede wszystkim ze względu na markę, rodzaj płyty grzewczej czy liczbę posiadanych przez nią opcji. Koszt zakupu waha się zatem od kilkuset, nawet do kilku tysięcy złotych.

Zakup kuchni – na co zwrócić uwagę?

Przed kupnem nowego urządzenia musisz zastanowić się jakie parametry są dla Ciebie istotne. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj płyty grzewczej. Wyróżnia się bowiem jej cztery podstawowe gatunki: elektryczną, gazową, gazowo-elektryczną oraz indukcyjną. Podobnie rzecz ma się z piekarnikiem, który może być zarówno gazowy, jak i elektryczny. Przy dokonywaniu zakupu sprawdzić należy także, czy kuchnia posiada m.in. termoobieg i programator, jaka jest pojemność piekarnika, klasa energetyczna i w jaki sposób wykonany jest ruszt. Oczywiście istotny jest również jej ogólny wygląd i wymiary, jednak nie powinny być to jedyne kryteria zakupu. Sugerując się tylko estetyką zewnętrzną kuchni można się bowiem niemile zaskoczyć w trakcie korzystania z niej.

kuchenka, zakupy
fot. pixabay.com

Kuchnie do 2000 złotych

W przedziale cenowym od 1000 do 2000 złotych znaleźć można wiele solidnych modeli kuchenek. Jedną z nich jest kuchnia Electrolux EKK54552OX o srebrnej obudowie i wymiarach 50 x 85,5 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej A. Posiada ona gazową płytę grzewczą z czterema palnikami oraz dwuczęściowym rusztem emaliowanym. Kuchnia zawiera elektryczny piekarnik o pojemności 54 litrów z wytłaczanymi prowadnicami. Wyposażona jest ponadto w mechaniczny programator oraz termoobieg. Piekarnik elektryczny zawierający 6 trybów pieczenia umożliwia podgrzewanie potraw od góry, z dołu oraz przy pomocy grilla, który sprzyja uzyskaniu chrupiącej skórki mięs. Funkcja termoobiegu dokładnie rozprowadza natomiast temperaturę w komorze pieczenia, dzięki czemu dania mogą być przyrządzane na wielu poziomach piekarnika jednocześnie. Cena urządzenia to około 1100 złotych.

Z naszej strony polecić możemy również kuchnię Amica 617GEH3.33HZpTaDpNASc(Xx) o srebrnej obudowie i wymiarach 60 x 85 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej A. Posiada ona gazową płytę grzewczą z czterema palnikami oraz dwuczęściowym rusztem żeliwnym. Kuchnia zawiera elektryczny piekarnik o pojemności 65 litrów z teleskopowymi prowadnicami (jeden poziom). Wyposażona jest ponadto w elektroniczny programator oraz termoobieg. Teleskopowe prowadnice gwarantują swobodę użytkowania i znacznie większe bezpieczeństwo. Z kolei za sprawą pionowej regulacji dają także możliwość dopasowania wnętrza piekarnika do zróżnicowanych potrzeb. Drzwi piekarnika wyposażone zostały natomiast w trzy szyby – wewnętrzna jest szybą refleksyjną, która odbija ciepło, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się szyby zewnętrznej. Dzięki temu Twoje dzieci nie będą narażone na poparzenie. Cena kuchenki to 1500 złotych.

kuchenka, zakupy
fot. pixabay.com

Dobrym wyborem będzie również inna kuchenka tej samej marki, czyli AMICA 58IES3.322HTADQ (W) o białej obudowie i wymiarach 50 x 85 x 60cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej A. Posiada ona indukcyjną płytę grzewczą z czterema polami indukcyjnymi. Kuchnia zawiera elektryczny piekarnik o pojemności 65 litrów z drabinkowymi prowadnicami. Wyposażona jest ponadto w programator oraz termoobieg. Funkcja szybkiego nagrzewania umożliwia bardzo szybkie nagrzanie piekarnika do wskazanej temperatury. Włącza grzałki termoobiegu i grzałkę dolną lub wzmocniony grill oraz wentylator, wykorzystując w ten sposób pełną moc piekarnika do szybkiego nagrzania komory. Piekarnik posiada aż 10 opcji, co umożliwia dostosowanie jego możliwości do indywidualnych potrzeb. Cena kuchni to około 1900 złotych.

Czytaj również: kuchenki do 1000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here