zmywarka, zakupy
fot. pixabay.com

Kupno nowej zmywarki zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli dosyć masz ciągłego zmywania naczyń i myślisz o zakupie urządzenia, które zrobi to za Ciebie – świetnie się składa, bo przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Sprawdź, na jaką zmywarkę możesz się zdecydować w zależności od posiadanego budżetu.

Mycie naczyń po każdym posiłku może być wyczerpujące. Zwłaszcza kiedy posiada się dużą rodzinę i wspólne posiłki konsumuje się we własnym domu. Zamiast marnować czas przy zlewie i męczyć się z brudnymi talerzami, możesz przecież spędzić go z rodziną, a całą resztą zajmie się nowa zmywarka. Jej zakup to zawsze dobre rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić wiele czasu i przeznaczyć go na znacznie przyjemniejsze czynności.

Zakup zmywarki – na co zwrócić uwagę?

Kiedy zdecydujesz się na zakup nowej zmywarki powinieneś zwrócić uwagę na kilka czynników. Wiadomo, że w pierwszej kolejności dobiera się urządzenie pod względem rozmiarów, tak aby zmieściło się w kuchni, jeśli ta nie jest zbyt duża. Rozmiary i wygląd nie są jednak najistotniejszymi parametrami. Warto zatem pochylić się również nad innymi cechami, które mogą mieć duże znaczenie podczas użytkowania zmywarki. Pierwszym z nich jest pojemność zmywarki. Im większą masz rodzinę, tym – co logiczne – większą pojemność powinna mieć zmywarka, by pomieścić wszystkie naczynia. Drugą sprawą jest klasa energetyczna. Nikt nie lubi płacić wysokich rachunków za prąd, tak więc zwróć uwagę także na ten aspekt. Ważne jest także średnie zużycie wody w cyklu i poziom hałasu, jaki generuje zmywarka podczas pracy. Dla osób lubiących nowinki techniczne, istotne mogą być również inne możliwości, jak chociażby sterowanie smartfonem.

zmywarka, zakupy
fot. pixabay.com

Zmywarki do 1000 złotych

Szukając zmywarek w zakresie cen nieprzekraczającym 1000 złotych, niestety nie można liczyć na bardzo bogatą ofertę. Mimo to postaraliśmy się wybrać kilka modeli, które nie przekraczają tej kwoty i spełniają swoje zadania bez zarzutu. Przykładem może być chociażby zmywarka INDESIT DSFE1B10 o białej obudowie i wymiarach 45 x 85 x 59 cm (szerokość x wysokość x głębokość). Jej pojemność to 10 kompletów naczyń (talerz głęboki, płaski i deserowy, filiżanka/kubek oraz sztućce). Zmywarka posiada klasę energetyczną A+, a jej uśrednione roczne zużycie prądu to 238 kWh. Podczas jednego cyklu zmywania zużywa ona z kolei 11,5 l wody. Głośność pracy wynosi natomiast 51 decybeli. Zmywarka charakteryzuje się trzema temperaturami zmywania w zakresie 50°/55°/65° oraz kilkoma różnymi programami, między innymi: Delikatny, Szybki, Normalny, Intensywny, Połowa załadunku. O zakończeniu programu informuje sygnał dźwiękowy. Cena urządzenia to około 950 złotych.

Dobrym wyborem będzie również zmywarka HOTPOINT-ARISTON LFF 8M121 CX EU o srebrnej obudowie, wymiarach 60 x 85 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz pojemności 14 kompletów naczyń. Zmywarka posiada klasę energetyczną A++, a jej uśrednione roczne zużycie prądu to 265 kWh. Podczas jednego cyklu zmywania zużywa ona z kolei 9 l wody. Głośność pracy wynosi natomiast 41 decybeli. Zmywarkę wyposażono w wydajny i energooszczędny silnik nowej generacji Flexipower. Dostosowuje on prędkość działania oraz nieustannie reguluje ciśnienie wody ustawiając parametry w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń. Efektywność działania zwiększa także innowacyjna technologia Zone Wash, dzięki której za pomocą jednego przycisku wybrać można jeden z dwóch koszy, przez co cała moc zmywania zostanie skierowana właśnie na niego i zmywarka skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia. Cena urządzenia to około 1000 złotych.

zakupy, zmywarka
fot. pexels.com

Gwarancją solidności jest także zmywarka AMICA ZWM 636SD o srebrnej obudowie, wymiarach 59.8 x 84.5 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz pojemności 12 kompletów naczyń. Zmywarka posiada klasę energetyczną A++, a jej uśrednione roczne zużycie prądu to 258 kWh. Podczas jednego cyklu zmywania zużywa 11 l wody, a głośność jej pracy wynosi 49 decybeli. Zmywarka posiada funkcję Hot Air Drying, polegającą na przyspieszonym i dokładnym procesie suszenia naczyń, dzięki skraplaniu pary wodnej. Można również zastosować w niej opcję połowy załadunku, zapełniając tylko jeden kosz lub oba w połowie, dzięki czemu oszczędza się czas i pieniądze. Cena urządzenia to około 1000 złotych.

Czytaj również: zmywarki do 2000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here