zakupy, kuchnia
fot. pixabay.com

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej kuchenki, która sprosta Twoim oczekiwaniom i dzięki której rozwiniesz swoje kulinarne umiejętności, mamy coś dla Ciebie. Sprawdź, jaką kuchnię warto kupić w zależności od posiadanego przez Ciebie budżetu.

Każdy, kto lubi gotować i często przygotowuje posiłki dla siebie i swojej rodziny doskonale wie, jaką rolę odgrywa dobra kuchenka. W związku z tym jej zakup powinien być przemyślany i porządnie przeanalizowany pod wieloma kątami. W końcu powinna Ci ona posłużyć przez co najmniej kilka lat. Cena poszczególnych modeli różniła się będzie miedzy sobą przede wszystkim ze względu na markę, rodzaj płyty grzewczej czy liczbę posiadanych przez nią opcji. Koszt zakupu waha się zatem od kilkuset, nawet do kilku tysięcy złotych.

Zakup kuchni – na co zwrócić uwagę?

Przed kupnem nowego urządzenia musisz zastanowić się jakie parametry są dla Ciebie istotne. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj płyty grzewczej. Wyróżnia się bowiem jej cztery podstawowe gatunki: elektryczną, gazową, gazowo-elektryczną oraz indukcyjną. Podobnie rzecz ma się z piekarnikiem, który może być zarówno gazowy, jak i elektryczny. Przy dokonywaniu zakupu sprawdzić należy także, czy kuchnia posiada m.in. termoobieg i programator, jaka jest pojemność piekarnika, klasa energetyczna i w jaki sposób wykonany jest ruszt. Oczywiście istotny jest również jej ogólny wygląd i wymiary, jednak nie powinny być to jedyne kryteria zakupu. Sugerując się tylko estetyką zewnętrzną kuchni można się bowiem niemile zaskoczyć w trakcie korzystania z niej.

kuchnia, zakupy
fot. pixabay.com

Kuchnie do 1000 złotych

Szukając taniej kuchni do 1000 złotych znaleźć można wiele interesujących modeli. Pierwszym z nich jest kuchnia Ravanson KWGE-K50N o białej obudowie i wymiarach 50 x 81 x 50 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej A. Posiada ona gazową płytę grzewczą z czterema palnikami oraz dwuczęściowym rusztem emaliowanym. Kuchnia zawiera elektryczny piekarnik o pojemności 46 litrów z wytłaczanymi prowadnicami. Nie posiada on jednak programatora ani termoobiegu. Urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenie przeciwwypływowe, zapobiegające ulatnianiu się gazu. Nawet jeśli przypadkiem zaleje się płomień palnika, przepływ gazu zostanie automatycznie odcięty. Cena kuchni to 650 złotych.

Dobrym wyborem będzie także kuchnia Amica 58GGD1.23OFP(Xv) o srebrnej obudowie i wymiarach 50 x 85 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej A. Posiada ona gazową płytę grzewczą z czterema palnikami oraz dwuczęściowym rusztem emaliowanym. Kuchnia zawiera gazowy piekarnik o pojemności 56 litrów z wytłaczanymi prowadnicami. Nie posiada on jednak programatora ani termoobiegu. Dzięki specjalnemu zabezpieczeniu przeciwwypływowemu uzyskać można pewność, że dopływ gazu zostanie natychmiast odcięty, gdy tylko płomień palnika zgaśnie. To rozwiązanie sprawia, że korzystanie z urządzenia będzie zawsze bezpieczne. Kuchenka zawiera również przepisy na drzwiach w formie praktycznego poradnika będącego zbiorem informacji o rodzaju potrawy, temperaturze, poziomie oraz czasie pieczenia. Cena kuchni to około 800 złotych.

kuchenka, zakupy
fot. pexels.com

Gwarancją solidności jest również kuchnia Beko FSE62120DW o białej obudowie i wymiarach 60 x 85 x 60 cm (szerokość x wysokość x głębokość) oraz klasie energetycznej A. Posiada ona gazową płytę grzewczą z czterema palnikami oraz dwuczęściowym rusztem emaliowanym. Kuchnia zawiera elektryczny piekarnik o pojemności 66 litrów z wytłaczanymi prowadnicami. Wyposażona jest ponadto w mechaniczny programator. Urządzenie zostało wzbogacone o zabezpieczenie przeciwwypływowe, zapobiegające ulatnianiu się gazu. Nawet jeśli przypadkiem zaleje się płomień palnika, przepływ gazu zostanie automatycznie odcięty. Kuchenka posiada także funkcję szybkiego nagrzewania, która uaktywnia wiele elementów grzewczych jednocześnie, aby zagwarantować szybsze osiągnięcie wymaganej temperatury. Cena produktu, w zależności od sklepu waha się w okolicach 1000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here