telewizor, zakupy
fot. pexels.com

Wybór odpowiedniego telewizora do salonu lub pokoju dzieci potrafi przyprawić o istny zawrót głowy. W sklepach stacjonarnych i internetowych gama asortymentu jest tak szeroka, że czasami nie wiadomo, na który się zdecydować. Postanowiliśmy wyjść Wam naprzeciw i przedstawić kilka propozycji telewizorów w zależności od posiadanego budżetu.

Szybki rozwój technologiczny sprawił, że po kilku latach użytkowania dotychczasowego telewizora, staje się on przestrzały i nie daje pełnej satysfakcji z oglądania ulubionych seriali lub wydarzeń sportowych. Zakup nowego sprzętu wiąże się z niemałym kosztem, związanym bezpośrednio ze stawianymi przed nim oczekiwaniami. Sprawdź na jaki model możesz się zdecydować, jeśli posiadasz ściśle określony budżet na jego zakup.

Telewizor do 1000 złotych

Możliwości wyboru telewizorów do 1000 złotych są wbrew pozorom całkiem duże. Liczyć się należy jednak z tym, że nie będzie miał on bardzo dużego ekranu i pozbawiony będzie wielu funkcji, które dostępne są w droższych modelach. Mimo to spełniał będzie swoje podstawowe funkcje i idealnie nada się np. jako telewizor do pokoju dziecięcego.

Za jedyne 450 złotych otrzymać można 24-calowy telewizor BLAUPUNKT LED BN24H1132EEB o rozdzielczości HD Ready 1366 x 768px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Posiada on ponadto po jednym złączu HDMI oraz USB, a także tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Wyposażony jest również w dwa wbudowane głośniki o mocy 6W. Niestety model ten nie jest przystosowany do podłączenia do Internetu.

Jeśli szukasz telewizora o większym ekranie, dobrym wyborem będzie 32-calowy telewizor MANTA LED 32LHN120D o rozdzielczości HD Ready 1366 x 768px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Wyposażony jest on ponadto w trzy złącza HDMI oraz jedno USB, a także dwa wbudowane głośniki o mocy 16W. Niestety, podobnie jak poprzedni model, telewizor nie posiada złącza Ethernet (LAN). Cena wynosi około 600 złotych.

telewizor, zakupy
fot. pixabay.com

Nieco droższym modelem telewizora, wartym polecenia jest LIN LED 32D1700. Posiada on 32-calowy ekran o rozdzielczości HD Ready 1366 x 768px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Wyposażony jest ponadto w dwa złącza HDMI i USB oraz dwa wbudowane głośniki o mocy 10W. Co istotne posiada on również złącze Ethernet (LAN), Wi-Fi oraz opcję Smart TV. Cena tego telewizora to około 650 złotych.

Dobrym wyborem będzie również telewizor BLAUPUNKT LED 32H4142LEB za około 800 złotych, posiadający podobnie jak poprzedni model 32-calowy ekran o rozdzielczości HD Ready 1366 x 768px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Wyposażony jest jednak w trzy złącza HDMI i dwa USB, mając przy tym nieco lepsze głośniki o mocy 16W (Dolby AC4). Poza złączem internetowym, Wi-Fi i Smart TV posiada ponadto opcję Android TV oraz Bluetooth.

Godny polecenia jest także 32-calowy telewizor SHARP LED 32BI3EA o rozdzielczości HD Ready 1366 x 768px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Posiada on trzy złącza HDMI i dwa USB oraz dwa wbudowane głośniki o mocy 20W gwarantujące wysokiej jakości dźwięk oparty o system Dolby Virtual: X. Dzięki technologii HDR zapewnia on precyzję żywych kolorów i szczegółowość obrazów przy idealnym odtworzeniu efektu światła i cieni. Na tle poprzednich modeli wyróżnia go także posiadanie Asystenta Google zapewniającego jeszcze łatwiejsze i wydajniejsze korzystanie z Internetu. Cena w zależności od sklepu waha się w okolicach 900 złotych.

telewizor, zakupy
fot. pixabay.com

Ostatnią propozycją w tym zakresie cenowym będzie 32-calowy telewizor LG LED 32LM630B o rozdzielczości HD Ready 1366 x 768px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Wyposażony jest w trzy złącza HDMI i dwa USB oraz dwa wbudowane głośniki o mocy 10W gwarantujące dobrej jakości dźwięk oparty o system Dolby Digital. Dzięki technologii HDR zapewnia on precyzję żywych kolorów i szczegółowość obrazów przy idealnym odtworzeniu efektu światła i cieni. Z kolei poprzez technologię AI ThinQ wiele czynności można wykonać za pomocą poleceń głosowych, m.in rozmawiać z asystentem dzięki technologii rozpoznawania głosu czy korzystać z treści polecanych na podstawie wcześniej wybieranych programów. Cena wynosi około 1000 złotych.

Czytaj również: telewizory do 2000zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here