Aeropress

Powstało już wiele urządzeń ułatwiających parzenie kawy. Niektóre na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie, jak Aeropress jednak w tym małym narzędziu kryje się wielka moc, mogąca zadziwić niejednego amatora kawy. W pewnym momencie każdy miłośnik ciemnego trunku zaczyna się zastanawiać, w czym najlepiej zaparzyć kawę, aby wydobyć pełnię jej smaku. Tak naprawdę nie ma na to gotowej odpowiedzi, gdyż każde urządzenie jest równie dobre. Jednak dla osób ceniących sobie prostotę i poręczność jednym z godnych uwagi produktów jest właśnie to małe urządzenie.

Wyjątkowa moc w małym urządzeniu

Aeropress z pozoru wydaje się niepozornym urządzeniem niczym się niewyróżniającym na tle innych tego typu produktów. Jednak nic bardziej mylnego. Za jego pomocą można otrzymać wyjątkowy i intensywny smak mogący zadowolić nawet największych koneserów. Dużym atutem tego zaparzacza jest także prostota jego użytkowania i niewielka ilość miejsca, jaką zajmuje. Nic dziwnego, że nieodmiennie cieszy się dużą popularnością, wciąż zyskując nowych sympatyków.

W jaki sposób działa Aeropress?

Urządzenie kształtem i sposobem działania przypomina strzykawkę. Składa się z cylindra, tłoku i filtra do zaparzania. Również sposób jego działania jest wyjątkowo prosty. Wystarczy nałożyć gumową uszczelkę na tubę, włożyć papierowy filtr i wsypać wcześniej zmieloną kawę, którą następnie zalewa się wodą. Pozostaje tylko przeciśnięcie kawy za pomocą tłoku do wcześniej wybranego naczynia. Aeropressy pozwalają na delektowanie się pyszną kawą dostosowaną do indywidualnych upodobań. W dodatku nie trzeba obawiać się fusów pływających w naparze. Papierowy filtr doskonale spełnia swoje zadanie, zatrzymując wszelkie niepożądane nieczystości. Istnieje także możliwość zakupu filtru wielokrotnego użytku wykonanego ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie trzeba się obawiać skończeniem filtrów w najmniej odpowiednim czasie.

Kawa jak z kawiarni w domowym zaciszu

W Aeropressie można przyrządzić kawę o różnej intensywności, dostosowaną do własnych upodobań. Również espresso przygotowane w ten sposób może zadziwić swoją intensywnością. Urządzenie wydobywa z kawy jej cały aromat i smak. Ponadto intensywność trunku można stopniować przy pomocy ilości kawy, grubości zmielonych ziaren, a także ilości użytej wody. Dzięki temu nie trzeba się martwić nudą w kuchni. W każdej chwili można dowolnie zmieniać jej smak, odkrywając ją na nowo. Niewątpliwie Aeropress został stworzony z myślą o wszystkich wielbicielach ciemnego naparu, którzy mogą poczuć się w domu jak w prawdziwej kawiarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here