Jak przygotować się do współpracy z projektantem wnętrz

Projektant wnętrz, jak sama nazwa wskazuje to osoba odpowiedzialna za zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Mimo swojego doświadczenia, kreatywności i wiedzy w trakcie przygotowania projektu musi wziąć też pod uwagę potrzeby i oczekiwania domowników. Ostatecznie to przecież oni będą przebywać w pomieszczeniach najwięcej czasu. Jak przygotować się do współpracy z projektantem wnętrz? O tym można przeczytać poniżej!

Rozpoczęcie współpracy z projektantem wnętrz

Pierwsze spotkanie z projektantem wnętrz odgrywa kluczową rolę. Najlepiej, aby odbyło się w miejscu przeznaczonym do aranżacji. Takie rozwiązanie pozwoli mu poznać układ pomieszczeń i w rzeczywistości zobaczyć, z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Natomiast klient w tym momencie może go poinformować, jakie przeznaczenie będą miały poszczególne pokoje. Z całą pewnością już na samym początku projektant będzie miał wstępne pomysły, którymi podzieli się z klientem. Jeżeli nie przypadną one mu do gustu, to nie może bać się o tym powiedzieć. Do tego, aby współpraca przebiegała pomyślnie, niezbędna jest obustronna komunikacja. Warto więc zawsze mówić o swoich wątpliwościach i zadawać pytania. Projektant doskonale zdaje sobie sprawę, że tylko, gdy będzie uważnie słuchał swojego klienta, ma szansę przygotować idealny projekt.

Określenie oczekiwań wobec projektanta wnętrz

Praca projektanta wnętrz wymaga od niego sporej elastyczności. Każdy klient bowiem ma inne oczekiwania i wyobrażenia dotyczące zagospodarowania przestrzeni. Jeden woli otaczać się przedmiotami i woli ciemne barwy w domu, a drugi preferuje minimalizm i słoneczne kolory. Zresztą należy pamiętać, że nie cały dom, czy mieszkanie będzie zaaranżowane w podobnym stylu. Przykładowo, jeśli w lokalu będą mieszkać dzieci, to ich pokoje będą nieco odbiegać, chociażby od wystroju salonu. Równie ważne jest to, aby powiedzieć projektantowi, o własnych zainteresowaniach, życiu towarzyskim, czy obecności zwierząt domowych. Mogłoby się wydawać, że są to mało znaczące szczegóły, ale to nieprawda. Dla architekta wnętrz każda informacja jest ważna, ponieważ dzięki nim może spróbować wcielić się w rolę domowników i bliżej poznać ich zwyczaje i upodobania.
Ustalając zasady współpracy z projektantem wnętrz, nie można zapomnieć o ustaleniu budżetu, terminu i zakresu prac oraz konsultacji w sprawie ewentualnych poprawek i zmian w projekcie. Tylko w ten sposób wszystko przebiegnie sprawnie, a domownicy w niedługim czasie będą mogli cieszyć się przytulnym, funkcjonalnym i ciepłym wnętrzem.

Podobne artykuły:

http://mojamalaojczyzna.pl/nowy-wystroj-wnetrz-we-wspolpracy-z-projektantem-od-a-do-z/

http://prawo-abc-rodziny.pl/aranzacja-wnetrz-krok-po-kroku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here