Dlaczego warto i jak kolekcjonować nasiona marihuany

Wiele osób lubi intrygujące kolekcje, które pozwalają im pochwalić się przed znajomymi zbiorami, ale też wiedzą na ich temat. Wśród jednych z najciekawszych zbiorów znaleźć możemy kolekcję nasion marihuany. Jeśli zastanawiasz się, czy i ty możesz się na nie zdecydować, odpowiadamy: tak! To wcale nie jest trudne.

Dlaczego warto zbierać nasiona marihuany?

Posiadanie ciekawej kolekcji może być atrakcyjną propozycją dla osób, które lubią nietypowe gadżety lub wyjątkowe przedmioty. Jedną z najbardziej charakterystycznych kolekcji może być kolekcja nasion marihuany, która stała się dla wielu osób niemalże kultową rośliną.

Zastanawiasz się, czy to legalne? Oczywiście! Nasiona konopi indyjskich nie posiadają żadnych związków narkotycznych i nie są wykorzystywane w takich celach. Dlatego też polskie prawo zezwala na ich posiadanie.

Jak zebrać swoją kolekcję?

Kolekcjonerskie nasiona marihuany dostępne są w bankach nasion, z których bez problemu można je zamówić. Wśród nich możemy znaleźć wiele ciekawych odmian, które poszerzą zbiory, np. nasiona Zkittlez czy też Green Poison. Możemy przy tym wybierać nasze kolekcjonerskie okazy według własnych upodobań i schematów, kierując się własnymi zasadami.

Przykładowo, niektórzy decydują się na posiadanie kolekcji składających się wyłącznie z czystych genetycznie odmian, na przykład wyłącznie ziarenek sativa lub indica. Innych z kolei mogą interesować wyłącznie te nasiona, które należą do gatunków medycznych.

Jak przechowywać kolekcję nasion?

Aby kolekcja nasion marihuany nie uległa zniszczeniu, należy zadbać o jej bezpieczeństwo. W tym celu ważne będzie trzymanie jej w pojemniczkach, w których zostaną dostarczone nasionka. Z reguły są one plastikowymi ostrosłupami, z czubkiem skierowanym do dołu. Takie rozwiązanie sprawia, że ziarna są dobrze otoczone przez plastik, minimalizujący wszelkie urazy mechaniczne. Wieczko takiego pojemniczka należy trzymać stale zamknięte.

Pudełeczka z ziarenkami powinny być też chronione przed dostępem powietrza i wilgoci, przed wysokimi temperaturami oraz przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Dlatego najlepszym wyborem będzie schowanie całej kolekcji do szczelnej szafki oddalonej od wszelkich źródeł ciepła i okna. Bezwzględnie należy przechowywać ziarna w jak najsuchszym miejscu w domu, aby uniknąć prawdopodobieństwa pojawienia się na nich pleśni.

Dzięki odpowiednim, suchym warunkom, bez dostępu powietrza i światła, a także bez zmian temperatury, nasiona marihuany powinny przetrwać w kolekcji w nienaruszonym stanie wiele długich lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here