Akcesoria, które powinny znaleźć się w wyprawce dla psa

Decydując się na zakup albo adopcję psa musimy przygotować dla niego odpowiednią wyprawkę. Dzięki temu kiedy nowy pupil zawita do domu, będzie mógł już skorzystać z każdego przedmiotu, który jest mu niezbędny. Co zatem powinno się w niej znaleźć?

Legowisko

Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu jest psie legowisko. Czworonożny przyjaciel musi mieć swój bezpieczny, swobodny kącik, w którym będzie mógł się schować i dobrze wyspać. Warto zadbać o to, aby legowisko było naprawdę “świętym miejscem”, w którym psa nie będzie zaczepiał nikt z domowników, nawet dzieci. Dzięki temu zwierzę będzie zawsze miało czas na relaks, gdy będzie tego potrzebować.

Legowisko musi być przede wszystkim dopasowane do wielkości psa – najlepiej tej docelowej, aby od samego początku mógł przywyknąć do swojego własnego miejsca. Dlatego posiadając szczeniaka, od razu powinniśmy podarować mu miejsce jak dla dorosłego psa, którym stanie się w ciągu kilku miesięcy.

Legowisko może mieć bardzo różne kształty. Może być zupełnie płaskim materacem, ale też wygodną kanapą z wyższymi bokami czy nawet budką. Na początek warto zacząć od kanapy – wiele zwierząt lubi opierać głowę na ich boku, dzięki czemu czują się tak, jakby leżały na poduszce. Uniwersalnym wyborem są też zawsze płaskie materace, które dobrze sprawdzają się w każdym pomieszczeniu.

Obroża, smycz i kaganiec

To obowiązkowy zestaw na spacery, jazdę komunikacją miejską czy wizytę u weterynarza. Nawet najmniejszy piesek powinien mieć takie wyposażenie, ponieważ pomoże ono w utrzymaniu go w bezpieczeństwie. Zapobiegnie ucieczkom podczas spacerów, które mogłyby nawet skończyć się tragicznym wypadkiem. Pomoże w okiełznaniu chęci do podjadania nieodpowiednich artykułów, a także ukróci nadmierną swobodę i swawolę w komunikacji miejskiej. U weterynarza z kolei smycz, obroża i kaganiec zapewnią bezpieczeństwo samemu lekarzowi.

Miseczki

Każdy pies musi dostawać regularne porcje jedzenia, co wiąże się z koniecznością zakupu dla niego miseczek na pokarm i wodę. Powinny być przede wszystkim dopasowane do wielkości zwierzęcia, aby mogło łatwo wydostać stamtąd kęsy czy napój. Warto sięgnąć także po miseczki z podgumowanym dnem, które nie będę przesuwały się po podłodze. Ułatwi to psu zjadanie posiłków.

Dbałość o sierść i pazury

Aby pies pięknie się prezentował, powinniśmy dobrze dbać o jego sierść i pazury. Oznacza to, że zwłaszcza w okresie linienia należy go czesać, usuwając martwe włosy. W tym celu doskonale sprawdzą się produkty z serii Furminator, które są dostosowane do konkretnych wielkości zwierząt, długości włosa oraz tego, jaki jego rodzaj dokładnie chcemy wyczesać.

Z kolei cążki dla psa pomogą w usunięciu zbyt długich pazurów, co pomoże w ich skróceniu i zabezpieczy zwierzę przed przypadkowym skaleczeniem. Co równie ważne, ich skracanie to większy komfort dla zwierzęcia i bezpieczeństwo dla naszych mebli lub podłogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here