Szczotka do masażu na sucho

Zdecydowana większość kobiet marzy o gładkiej i przyjemnie jedwabistej skórze. Kojarzy się ona z zadbaniem i atrakcyjnością. Nic dziwnego. Gdy skóra jest miła w dotyku i wygląda promiennie, czujemy się piękniejsze. Dlatego też robimy regularnie peelingi i wsmarowujemy w swoje ciała litry przeróżnych balsamów. Niestety, niezwykle często nie daje to pożądanych rezultatów. Jeżeli chcesz mieć skórę niczym niemowlak, zaopatrz się w szczotkę do masażu na sucho. Jest to niezwykle prosty w swojej konstrukcji gadżet, który całkowicie odmieni Twoją pielęgnacyjną rutynę. Szczotka do masażu na sucho naszym zdaniem powinna znaleźć się w każdej kobiecej łazience. Choć oczywiście panowie też mogą jej używać. Co ważne – każdy domownik powinien mieć swój egzemplarz. Jest to środek higieny osobistej, nie należy się nim dzielić.

Czym właściwie jest szczotka do masażu na sucho?

Każda szczotka do masażu na sucho może się od siebie różnić w zależności od producenta i materiałów, z których została wykonana. Najczęściej spotkasz szczotki, które dzięki swojemu kształtowi idealnie leżą w dłoni, rzadziej takie, które mają rączkę. Choć takie z rączką są bardzo przydatne do szczotkowania pleców, więc jeśli masz możliwość, warto mieć również i taką w swojej kolekcji. Do drewnianego korpusu szczotki do masażu na sucho przymocowane jest włosie. Wykonane jest ono z naturalnych materiałów – najczęściej z kokosa lub agawy. Jak więc widzisz, szczotka do masażu na sucho wykonana jest wyłącznie z naturalnych materiałów. I tylko takie polecamy, wystrzegaj się szczotek nienaturalnych.

Szczotka do masażu na sucho powinna być oczywiście regularnie czyszczona, w końcu będzie miała regularny kontakt z Twoim ciałem. Musisz jednak uważać, aby nie zamoczyć drewnianej części szczotki do masażu na sucho, bowiem może to grozić jej zniszczeniem. Polecamy zaimpregnowanie drewna naturalnym olejem. Wystarczy, że wsmarujesz w drewno olej i poczekasz do wyschnięcia. Jeżeli zdarzy Ci się przez przypadek zamoczyć szczotkę, po jej całkowitym wyschnięciu, również nałóż na nią olej.

Jak używać szczotki do masażu na sucho?

Szczotka do masażu na sucho, jak sama nazwa wskazuje, powinna być używana na suchą skórę. Czy wolisz zrobić to przed prysznicem, czy przed, to już Twoja decyzja. Choć my zalecamy szczotkowanie ciała przed kąpielą. Pozbędziesz się w ten sposób martwego naskórka, który następnie zmyjesz z ciała. Jak szczotkować ciało? Kończyny w stronę serca, długimi posuwistymi ruchami. Brzuch i klatkę piersiową zalecamy szczotkować okrężnymi ruchami. Wszystko to ma związek z przepływem krwi i limfy w naszym ciele – szczotkując ciało w ten sposób, odpowiednio pobudzisz ich krążenie.

Szczotkowanie ciała przy pomocy szczotki do masażu na sucho ma szereg zalet. Zachęcamy do regularnego szczotkowania, aby poprawić koloryt i jędrność skóry, a przy okazji pomóc sobie w walce z cellulitem czy wrastającymi włoskami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here