Upominki biznesowe

Prezenty wręczane osobom przedsiębiorczym są często unikatowe. Tym bardziej że powodów do ich wręczenia jest mnóstwo. Nie tylko takie okazje jak urodziny czy imieniny, ale także rozmaite okoliczności związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Warto wówczas pomyśleć nad prezentem tematycznym, który będzie nie tylko wpasowany w zainteresowania osoby obdarowywanej, ale również podkreśli jej status zawodowy i społeczny. Poniżej przyglądamy się pomysłom na prezent dla biznesmena. Podpowiadamy jakie kategorie produktów mogą okazać się dobrym pomysłem oraz jak wybrać prezent, by obdarowany docenił Twój gest. 

Podarunek trafiony — czyli symbol statusu 

Dobrym pomysłem na prezent dla biznesmena będą produkty ekskluzywne i gustowne, pokryte spersonalizowanymi grawerami. Mogą one mieć rozmaitą formę — dyplomów na drewnianej podstawce, stojącej figurki kryształowej lub trapezowej statuetki. Dwa ostatnie wymienione rozwiązania są szczególnie warte polecenia. Produkty takie wyglądają ekskluzywnie, pasują do wyposażenia i aranżacji gabinetów dyrektorów oraz podkreślają prestiż tych miejsc. 

Wiele firm oferujących prezenty biznesowe oferuje także możliwość naniesienia zupełnie indywidualnie wybranego napisu. Wykonany w ten sposób grawer może być refleksyjną sentencją, życzeniami, podpisem lub w inny sposób podkreślać wyjątkowe okoliczności oraz status osoby obdarowanej. 

Wybierając produkty z tych kategorii, warto zwrócić na jakość ich wykonania. W przypadku dyplomów — najlepiej wypadają produkty wyposażone w stojak oraz wykonane z wysokiej klasy drewna. W przypadku statuetek szklanych polecamy zwrócić uwagę na sposób wykonania ich krawędzi oraz na gładką powierzchnię. Im bardziej będzie wypolerowana, tym lepsze będzie sprawiać wrażenie. 

Prezent praktyczny i estetyczny — czyli jaki? 

Wybierając prezent dla biznesmena, warto zwrócić uwagę, czy nie brakuje jakichś elementów w jego wyposażeniu. Dobrym pomysłem będą akcesoria wykorzystywane w codziennej pracy, takie jak opakowania na wizytówki lub długopisy, mające postać specjalnych ozdobnych pudełek. Warto wybierać szkatułki wykonane z rzadkich materiałów, drewna, czeczoty, orientalnych odmian drewna. 

Każdy biznesmen wykorzystuje w swojej pracy notesy oraz długopisy, które również mogą okazać się dobrym pomysłem na prezent. Szczególnie jeśli Twój portfel jest w stanie unieść tak duży wydatek, jakim jest zakup długopisu marki Parker lub Pelikan. Najlepiej oczywiście wypadają długopisy pokryte spersonalizowanym grawerem, będące swoistymi dziełami sztuki użytkowej. 

Warto też pomyśleć o dodatkowych elementach wyposażenia gabinetów oraz ozdobach. Wiele spośród oferowanych produktów zostało wykonanych w sposób wysoce estetyczny i ozdobny — samo ich powieszenie na ścianie jest już dużą ingerencję aranżacyjną, która poprawia wygląd gabinetu. Mowa między innymi o ozdobnych zegarach ściennych, ekskluzywnych zegarach słonecznych oraz ozdobach ściennych stylizowanych na retro — na przykład epokowych mapach lub reprodukcjach sztuki wizualnej. 

Ostatnim pomysłem, którym pragniemy się podzielić, są ekskluzywne słodycze. Możesz wybrać wyselekcjonowaną kolekcję pralinek, belgijskich czekoladek, bądź też — figurek czekoladowych. Te ostatnie są dostępne w wersjach tematycznie związanych z motywami biznesu — na przykład figurki imitujące pliki banknotów, ekskluzywne pojazdy lub akcesoria biurowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here