Jaki rodzaj roboczej czapki z daszkiem wybrać

Korzystając z bogatej oferty sklepów BHP, można wybierać spośród różnych rodzajów akcesoriów odzieżowych, które mogą w korzystny sposób wpływać nie tylko na komfort, ale i bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza jeśli jest to praca wykonywana na świeżym powietrzu. Doskonałym przykładem takiego wyposażenia są czapki robocze z daszkiem. Są to zarówno klasyczne bejsbolówki z dość długim, charakterystycznie profilowanym daszkiem, jak i czapki fullcap z prostym daszkiem, bez zapięcia.

Bejsbolówka w pracy

Najczęściej spotykanym rodzajem roboczych czapek z daszkiem są bejsbolówki, czyli czapki typu sportowego z charakterystycznym paskiem umożliwiającym łatwe dopasowanie obwodu czapki do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Sportowe czapki robocze z daszkiem profilowanym, delikatnie zakrzywionym po bokach, są doskonałym wyborem dla osób pracujących na słońcu. Umiejętnie wyprofilowany daszek chroni oczy przed światłem, tym samym zapewniając większy komfort pracy na świeżym powietrzu. Bejsbolówki chronią nie tylko wzrok, ale także głowę przed bezpośrednim działaniem słońca, co minimalizuje ryzyko udaru słonecznego i tym samym wpływa na poprawę bezpieczeństwa pracy pod chmurką, zwłaszcza latem. Specyficznym modelem tego typu czapek są ich wersje z nausznikami. To najczęściej dość grube czapki z daszkiem, które mają chronić nie tyle przed słońcem, ile przed padającym śniegiem i zimnem.

Czapki robocze typu fullcap

To specyficzny wariant roboczej czapki z daszkiem, który w odróżnieniu od bejsbolówki pozbawiony jest paska z funkcją regulacji obwodu. To czapki pełne z daszkiem płaskim, najczęściej uzupełnione niewielkimi otworami wentylacyjnymi, które chronią przed nadmiernym poceniem się skóry głowy. Czapki robocze z daszkiem typu fullcap wzorowane są na modelach czapek stosowanych w wielu streetwearowych stylizacjach. Ze względu na brak profilowanego daszka nieco gorzej sprawdzają się na słońcu, nie zabezpieczając tak skutecznie oczu, jak robią to typowe bejsbolówki. Czapki tego typu będą dobrym wyborem do pracy w pomieszczeniach, pomagając m.in. w identyfikacji pracowników i stając się elementem ich zawodowego stroju.

W zależności od potrzeb można wybierać pomiędzy klasycznymi bejsbolówkami a pełnymi czapkami z daszkiem prostym. Na rynku dostępne są również mniej typowe rodzaje roboczych czapek z daszkiem. Są nimi charakterystyczne kapelusze bawełniane z miękkim rondem, które osłania oczy, głowę i twarz, zwiększają komfort pracy w słońcu. Podobnie jak bejsbolówki, również kapelusze są akcesoriami typu unisex, odpowiednimi dla kobiet i mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here