Zegarki szwajcarskie

Zegarki szwajcarskie jak sama nazwa mówi, wywodzą się ze Szwajcarii. Charakteryzują się perfekcyjnym wykonaniem, nienagannym wyglądem oraz precyzyjnie odmierzonym czasem. Warto wspomnieć, że aby zegarek został opatrzony napisem „Swiss made” powinien być w 50% wykonany na terenie Szwajcarii. Ważnym elementem jest też to, że firma produkująca zegarek szwajcarski musi należeć do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego. Zegarki szwajcarskie cechuje także ogromna różnorodność. I tutaj nasuwa się pytanie, jakiej marki zegarek wybrać?

Adriatica – elegancja w przystępnej cenie

To przedsiębiorstwo powstałe w 1852 roku w Szwajcarii w mieście Moutelier. Na samym początku Adriatica to były dwie, różne firmy, które połączyły się po zakończeniu II wojny światowej. Firma zaczęła prosperować dopiero w 1949 roku. Obecnie Adriatica należy do jednych z najlepszych oraz najbardziej cenionych Szwajcarskich brandów na całym świecie. Oferuje szeroki wachlarz modeli, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zegarki damskie oferowane przez firmę cechują się dużą elegancją oraz smukłym wyglądem. Natomiast zegarki męskie Adriatica to klasa sama w sobie. W zegarkach damskich, jak i męskich mamy do wyboru dwa rodzaje pasków. Pierwszy to najwyższej jakości skóra, natomiast drugi jest wykonany ze stali szlachetnej.

adriatica

Atlantic, czyli wielofunkcyjny zegarek dla wymagających

Atlantic to szwajcarskie przedsiębiorstwo założone w 1888 roku przez Eduarda Kummera. Na początku firma zajmowała się produkowaniem podzespołów dla marek takich jak Certina czy Longines. Dopiero w 1932 roku, firma Atlantic rozpoczęła produkcje własnych zegarków, była to jedna z pierwszych firm, która rozpoczęła produkcje zegarków wodoszczelnych. Warto też dodać, że na początku przedsiębiorstwo nosiło nazwę „Eduard Kummer Bettlach” w skrócie „EKB”. Zegarki Atlantic charakteryzują się bardzo precyzyjnym wykonaniem oraz dbałością o najmniejsze szczegóły. Atlantic to jeden z topowych brandów, ich zegarki są pożądane przez większość osób na całym świecie, Największą cechą rozpoznawczą Atlantic jest wodoszczelność.

atlantic

Klasyczne zegarki Bisset

Historia szwajcarskiej firmy Bisset rozpoczęła się w 1927 roku, jednak wtedy zajmowała się głównie produkcją podzespołów i mechanizmów do zegarków. Dopiero w roku 1998 Bisset zaczęło produkcję własnych czasomierzy. W dość krótkim czasie, firmie udało się wykreować własny i unikalny styl. Było to możliwe dzięki doświadczonemu zespołowi oraz jak na tamte czasy nowoczesnym metodą projektowym. Zegarki Bisset charakteryzują się bardzo nowoczesnym wyglądem, ocierającym się niekiedy o ekstrawagancję. Materiały wykorzystane do stworzenia zegarków są pierwszorzędnej jakości oraz cechuje je duża wytrzymałość na niskie oraz wysokie temperatury. Od lat przedsiębiorstwo jest znane ze wspierania wydarzeń sportowych. Zegarki damskie oferowane przez Bisset charakteryzują się klasyką oraz elegancją natomiast męskie, nowoczesnym designem lub sportową elegancją.

zegarek bisset

Epos – luksus w najlepszym wydaniu

Epos jest szwajcarskim przedsiębiorstwem założonym w 1925 roku przez zegarmistrza Jamesa Auberta. Przez pierwsze 50 lat, firma zajmowała się produkcją części do zegarków dla różnych producentów. Zmieniło się do bowiem w 1983 roku, kiedy doszło do kryzysu w firmach produkujących mechaniczne zegarki, które było spowodowane pojawieniem się nowych zegarków kwarcowych. Wtedy też mężczyzna Peter Hofer wraz ze swoją żoną Erną, postanowili stworzyć własną kolekcję zegarków pod nazwą Montres Epos. Obecnie firma współtworzy zegarki z zięciem Jamesa, Jeanem Fillonem, któremu Aubert przekazał całą zebraną wiedzę o mechanizmach. W roku 2004 firma Montres Epos została nagrodzona nagrodą Goldene Unruh za stworzenie najlepszego zegarka na świecie w kategorii cenowej 2500 euro. Zegarki Epos charakteryzują się bardzo dokładnym wykonaniem oraz zastosowaniem najwyższej jakości minerałów. Dużą zaletą jest też to, że oferują bardzo dobrą jakość w przystępnych cenach. To po prostu kwintesencja dobrego stylu i nieziemskiej jakości.

epos

Zegarki szwajcarskie – który najlepszy?

Na rynku zegarmistrzowskim znajduję się wiele różnorodnych działalności cechujących się perfekcją i doskonałością w tworzeniu własnych zegarków szwajcarskich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. To, co wyróżnia zegarki szwajcarskie to przede wszystkim dokładność wykonania, nienaganny wygląd oraz perfekcyjnie odmierzony czas. Zegarki szwajcarskie to nie tylko czasomierz pozwalający sprawdzać godzinę, to przede wszystkim klasa sama w sobie. Zegarki te posłużą też świetnie jako wyjątkowy prezent ślubny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here