Wyjazd na Mazury

Wyjazd na Mazury wielu kojarzy się z dużymi kosztami i tłumami ludzi. Jednakże nawet w szczycie sezonu można znaleźć idealne miejsce odpoczynku na Mazurach. Gdzie szukać miejsca na wyjazd na Mazury? Jak zorganizować go tanio? Poznaj możliwości i zalety taniego wypoczynku w nieznanych zakątkach w Zielonych Płucach Polski!

Czy wakacyjny wyjazd na Mazury jest drogi?

Sezon wakacyjny 2021 już się rozpoczął! Wielu z nas już zaplanowało swoje wakacje, a niektórzy wciąż zastanawiają się: jak tanio i dobrze wypocząć? Odpowiedź to: organizując wyjazd na Mazury! Kraina Tysiąca Jezior co roku przyciąga tysiące turystów z całej Polski i głównie kojarzy się z rajem dla pasjonatów żagli. Jednak nie jest to jedyny sposób spędzania wolnego czasu na Mazurach!

Województwo Warmińsko-Mazurskie słynie z pięknych jezior, malowniczego położenia wśród lasów oraz popularnych kurortów żeglarskich. Jeżeli chcemy uniknąć zgiełku miasta i tłumów na plażach, warto rozważyć wyjazd na Mazury, do małych, urokliwych miejscowości. Dlaczego? Nigdzie nie wypoczniemy tak, jak w odosobnionym domku w malowniczej wsi położonej nad małym jeziorem.

Wbrew pozorom wynajem domku letniskowego czy agroturystyka są dostępne bardzo tanio! Wynajęcie domku letniskowego na tydzień, w małej wsi pod Mikołajkami dla czterech osób to średni koszt niespełna 1700 zł! Podobny wyjazd bez problemów sfinansujemy korzystając z limitu w karcie kredytowej czy pożyczki długoterminowej. Po najlepsze propozycje kredytowania warto udać się na https://loando.pl/, aby z pomocą ekspertów zdobyć środki na zasłużony wypoczynek.

Wyjazd na Mazury – gdzie pojechać?

Mazury! Jeden z najchętniej obieranych kierunków wyjazdów wakacyjnych Polaków. Naszym zdaniem, największy czar tej krainy można poznać, dopiero udając się w odosobnione, nieznające tłumów miejsca!

Wyobraźmy sobie domek na skraju lasu, ze stromym brzegiem prowadzącym prosto nad jezioro. Tego z pewnością nie przeżyjemy w większych miastach. Gdzie więc szukać miejsca na wyjazd na Mazury? Najlepiej w małych wsiach, położonych nad jeziorami: Biała Giżycka, miejscowość położona nad Jeziorem Białym, Liski nad Jeziorem Rekąty czy wieś Mazury, nad Jeziorem Mazury!

Miejsc, na tani wyjazd, idealnych by zakochać się w Mazurach jest całe mnóstwo. Turystyka prężnie rozwija się w nawet najdalszych zakątkach województwa, warto dokładnie poszukać. Głównym kryterium wyboru miejsca wypoczynku będzie to, gdzie chcemy nocować?

Tani i wygodny nocleg na Mazurach?

Wybór noclegu ma wpływ na to, jak zapamiętamy Mazury. Decyzja powinna odpowiadać naszym preferencjom – nie decydujmy się na namiot, wiedząc, że tylko się zmęczymy! Z pewnością nigdzie nie wyśpimy się jak w wygodnym łóżku w lokalnym gospodarstwie agroturystycznym. Do tego można liczyć na wyjątkowe atrakcje: poznanie życia w gospodarstwie rolnym czy odpoczynek wśród alpak w agroturystyce w miejscowości Zelki, pod Giżyckiem.

Pełną wakacyjną swobodę przeżyjemy wybierając tani domek letniskowy lub jeszcze tańszy namiot. Domek letniskowy to wybór, który zapewni największy komfort oraz zawsze ciepłe i suche miejsce do spania. Jednakże namiot to szansa na przeżycie wyjątkowej przygody! Nikt, kto nie obudził się o świcie, w namiocie nad brzegiem jeziora, nie poczuł klimatu Mazur w pełni. Warto przeżyć to samemu.

Pole namiotowe, domek letniskowy czy agroturystyka – tanie noclegi na Mazurach

Jak wyglądają koszty wspomnianych noclegów? To zależy od lokalizacji, standardu i liczby osób. W celu zobrazowania cen, posłużymy się konkretnymi przykładami. Zakładając, że wybieramy się 4-osobową rodziną na tydzień, koszty wynajmu prezentują się następująco:

 • pobyt w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Wężówka, 27 km od Giżycka – 840 zł
 • domek letniskowy pod Gołdapią, nad jeziorem Gołdap – 1400 zł,
 • miejsce na polu namiotowym Osada pod Brzozą w Nowych Gutach, nad Jeziorem Śniardwy – 455 zł.

Co zabrać na wyjazd na Mazury?

Pytanie bardzo przewrotne, gdyż na wyjazd na Mazury można zabrać wyłącznie ubrania i ulubione książki, a resztę kupić na miejscu, wygodnie płacąc kartą. Nawet, gdy skończą nam się środki na karcie, zawsze można wziąć szybką pożyczkę dostępną w weekend, korzystając z rankingu Loando: https://loando.pl/ranking/pozyczki-dostepne-w-weekendy. Warto wcześniej się zabezpieczyć i poznać możliwości uzyskania gotówki.

Jednak, jeśli chcemy zorganizować możliwie tanie wakacje, warto zdecydować się na własny prowiant. To właśnie ciągłe stołowanie się w restauracjach, sprawi, że tani wyjazd zmieni się w drogi – ograniczmy wyjścia do miasta do pojedynczych i cieszmy się mazurską przyrodą. Nie namawiamy jednak to spędzenia wyjazdu na Mazurach na diecie konserwowej czy zupkach chińskich. Można zrobić to ciekawiej i zdrowiej gotując na ognisku!

Jeżeli zdecydujemy się na domek letniskowy lub namiot trzeba pamiętać o ciepłych ubraniach i śpiworach, gdyż wieczory i poranki mogą zaskoczyć chłodem. Oprócz wspomnianych rzeczy, na wyjazd na Mazury warto zabrać:

 • preparat ochronny przeciw komarów i kleszczy,
 • krem z filtrem UV,
 • apteczkę,
 • papier toaletowy i środki higieny,
 • nóż,
 • zapałki,
 • latarkę,
 • nakrycia głowy,
 • strój kąpielowy,
 • zapasową parę butów.

Wymienione powyżej przedmioty to środki ochrony i rzeczy, które mogą przydać się w niespodziewanych sytuacjach. Warto zabrać to niezbędne minimum, aby bezpiecznie i komfortowo spędzić czas na Mazurach.

Największe zalety wypoczynku na Mazurach

Mazury słyną z wielkich i pięknych jezior, możliwości żeglowania od portu do portu oraz pięknych miejscowości, położonych w malowniczych okolicach. Osoby, które znają Krainę Tysiąca Jezior wcale nie dziwi, że Wielkie Jeziora Mazurskie były blisko otrzymania tytułu jednego z 7 Nowych Cudów Natury. Szczegółowe wyniki konkursu poznamy na stronie https://www.gizycko.pl/mazurskie-jeziora-wsrod-7-cudow-swiata.html. Dzięki konkursowi, Mazury zyskały sławę na skalę całej Europy, a nawet Świata.

Jednak Wielkie Jeziora to nie wszystko co Mazury mają do zaoferowania. Mniejsze akweny bywają jeszcze bardziej urokliwe, a to za sprawą pewnego odosobnienia, oddalenia od większych ośrodków wypoczynkowych.

Namawiamy do zajrzenia w dalsze zakątki, na małe mazurskie wsie. Wyjazd na Mazury, w mniej znane miejsca ma szereg zalet:

 • cisza i możliwość wypoczynku z dala od zgiełku, tłumów,
 • każdy taki wyjazd to niepowtarzalna przygoda,
 • poznanie nowych ciekawych miejsc,
 • olbrzymia szansa na zakochanie się w Mazurach,
 • możliwość obserwacji pięknych wschodów i zachodów słońca,
 • piesze wędrówki po lasach,
 • wiele mniejszych, lokalnych atrakcji do zwiedzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here