Transport ciężkich ładunków

Gabaryty mają to do siebie, że znacznie trudniej je przenosić z miejsca na miejsca lub przewozić na dalsze odległości aniżeli w odniesieniu do lżejszych przedmiotów. Decydują o tym dwa kluczowe czynniki – wielkość oraz waga. Często gabaryty mają też problematyczny kształt, co dotyczy zwłaszcza różnego rodzaju maszyn przemysłowych lub rolniczych. Coś, co wiele waży i ma duży rozmiar automatycznie będzie sprawiać problemy logistyczne, dlatego też konieczne jest właściwe zaplanowanie całego transportu oraz uwzględnienie pewnych elementów, bez których cała operacja może się nie powieść. Trzeba także wiedzieć, jak te elementy poprawnie użyć, co dla laików bywa niewiadomą.

Wytrzymałe pasy transportowe – nieodzowne przy gabarytach

Do ciężkich i kłopotliwych elementów zalicza się wszelkie pojazdy, maszyny, a także wiele rozwiązań z zakresu wyposażenia AGD. Lodówki czy pralki nie są przedmiotami, które można wziąć w rękę i zanieść je tam, gdzie mają stanąć. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich akcesoriów. Z pomocą pasów transportowych zadanie jest łatwiejsze. Po załadowaniu ciężkiej rzeczy do strefy ładownej auta ciężarowego bądź półciężarowego, konieczne jest jej zamocowanie przy użyciu pasów. Jeśli zostanie to wykonane prawidłowo, gabaryt nie będzie się poruszał w sposób niekontrolowany w czasie jazdy. W przeciwnym razie może dojść nie tylko do uszkodzenia ładunku, ale także groźnego wypadku komunikacyjnego.

Pasy w różnych wariantach

Oferowane w sprzedaży warianty pasów transportowych mają zadeklarowane przez wytwórców różne obciążenia maksymalne. Zależą one w największej mierze od szerokości pasa. Im szerszy, tym maksymalne obciążenie jest wyższe. Najczęściej spotkać można pasy radzące sobie z ciężarami od 0,5 do 5 ton. Mają one różne kolory, mogą być wykonane z poliestru (PSE) lub poliamidu (te są często wytwarzane w kolorze zielonym). Dodatkowymi akcesoriami przy pasach są haki i napinacze, które umożliwiają odpowiednie zamocowanie elementu. Czasami wykorzystuje się też zawiesia transportowe – produkowane z tych samych materiałów, zaopatrzone w specjalnie profilowane haki lub zaczepy. Sprawdzają się zwłaszcza w transporcie bliskim.

Dobry pas lub zawiesie – gdzie je znaleźć?

Dziś nie ma problemu ze znajdowaniem różnych produktów o licznych przeznaczeniach. Można nabywać je stacjonarnie lub zdecydować się na zakup online, który ma niewątpliwe zalety. Jeśli chodzi o zawiesia lub pasy transportowe, jednym z liderów na polskim rynku jest od lat poznańska hurtownia Muntech24.pl, która swoje zasoby udostępnia również w internecie. Oddajmy głos ekspertowi. – Posiadamy w naszym asortymencie praktycznie kompletną gamę pasów transportowych, a także zawiesi pasowych czy wężowych. Ponadto sprzedajemy też dodatkowy osprzęt do lin i łańcuchów – ogółem wszystko, co przydaje się w szeroko rozumianej logistyce gabarytów – wyjaśnia pan Szymon, specjalista sklepu. Warto dodać, że oferowane rozwiązania spełniają wszelkie wymagania techniczne stawiane tego typu produktom, więc korzystanie z nich jest bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here