Pieluchomajtki

Utrata kontroli nad pęcherzem, w wyniku której mocz oddawany jest w sposób niekontrolowany, dla wielu osób oznacza konieczność ograniczenia dotychczasowych aktywności. Pacjenci zmagający się z tą uciążliwą dolegliwością bardzo często rezygnują też z życia towarzyskiego, skazując się na samotność i izolację. Kieruje nimi przede wszystkim odczuwany dyskomfort oraz poczucie wstydu. Tymczasem okazuje się, że ze skutkami nietrzymania moczu (NTM) można skutecznie walczyć. I jest to możliwe nawet wtedy, kiedy NTM ma zaawansowany charakter. A wszystko dzięki pieluchomajtkom, czyli wyjątkowo chłonnym produktom przeznaczonym do higieny intymnej.

Pieluchomajtki sposobem na NTM

Ochrona przed przeciekaniem w przypadku tzw. kropelkowego nietrzymania moczu jest zdecydowanie łatwiejsza, niż ma to miejsce wtedy, kiedy ilość oddawanego w sposób niekontrolowany moczu jest duża. Nie oznacza to jednak, że nie jest możliwa. Z myślą o szczególnych potrzebach osób, u których dochodzi do mimowolnego upuszczania dużych ilości moczu, powstały pieluchomajtki. Są one rodzajem produktów do codziennej higieny intymnej. Od pozostałych artykułów tego rodzaju odróżnia je budowa, która wpływa na zwiększony zakres chłonności.

Zgodnie ze swoją nazwą pieluchomajtki przypominają wyglądem popularne pampersy dla dzieci. Wyposażone w chłonny wkład chronią przed przeciekaniem, zastępując tradycyjną bieliznę. Wkład ten poza absorpcją wilgoci pochłania też nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu pieluchomajtki zapewniają przyjemne uczucie suchości i świeżości. Wspomniany wkład wiąże wilgoć wewnątrz, izolując ją od powierzchni skóry. To bardzo istotne, bowiem kontakt moczu ze skórą, zwłaszcza długotrwały, zwiększa ryzyko powstawania bolesnych odparzeń.

Kolejną zaletą pieluchomajtek jest elastyczny pas, dzięki któremu jeszcze lepiej chronią przed przeciekaniem, a przy tym są wygodne. Funkcjonalne rzepy ułatwiają ich zakładanie i zdejmowanie, zaś anatomiczna budowa zapewnia doskonałe dopasowanie do kształtu ciała w każdej pozycji. Do produkcji pieluchomajtek wykorzystuje się miękkie i przyjazne dla skóry materiały, które zapewniają swobodny przepływ powietrza. To kolejny czynnik zmniejszający ryzyko podrażnień. Dzięki tym rozwiązaniom pieluchomajtki można nosić każdego dnia, bez obaw o pogorszenie kondycji skóry.

Postaw na jakość!

Stosowanie pieluchomajtek bez wątpienia poprawia jakość codziennego życia i sprawia, że pomimo utraty kontroli nad pęcherzem nie trzeba rezygnować z ulubionych form spędzania wolnego czasu oraz aktywności. To także sposób na pokonanie uczucia wstydu i poprawę odczuwanego komfortu. Pieluchomajtki dzięki swojej chłonności zapewniają bowiem wysoki poziom ochrony przed przeciekaniem, zwiększając tym samym poziom odczuwanego bezpieczeństwa.

Trzeba jednak pamiętać, że tylko właściwie dobrane będą w stanie zapewnić optymalną wygodę i ochronę. Co to oznacza? Poza skupieniem uwagi na dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru oraz stopnia chłonności podczas wyboru pieluchomajtek, warto sprawdzić ich jakość oraz bezpieczeństwo stosowania. Wybierając produkty o niskiej jakości, można nie tylko zmniejszyć odczuwany podczas ich noszenia komfort, ale także zwiększyć ryzyko powstania podrażnień skóry. Z całą pewnością nie warto więc ryzykować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here