Ozdobne pisanie Brush Penem – brush lettering i kaligrafia

0
948

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się kaligrafia oraz brush lettering. Wykorzystuje się je do tworzenia ozdobnych kart, albumów, bullet journalingu czy po prostu do pisania. Główną i najważniejszą zasadą brush letteringu jest różna grubość kresek. Podczas prowadzenia litery w dół kreska jest grubsza, natomiast w górę i w bok linia powinna być cienka.

Najczęściej wykorzystywane do brush letteringu są Brush Peny. Brush Pen dzięki pędzelkowej końcówce przy mocniejszym nacisku pozwala napisać grubszą linię, a cieńszą przy delikatnym.

Który Brush Pen będzie najlepszy dla Ciebie?

Brush Peny różnią się między sobą grubością pędzelka oraz jego miękkością. To sprawia, że niektóre z nich są łatwiejsze w użyciu, a inne wymagają już pewnych umiejętności i wprawy.

Przyjęło się uważać, że dla początkujących najlepszy jest Brush Pen z twardszym zakończeniem, ponieważ dzięki temu łatwiej jest nad nim zapanować. Natomiast Brush Peny z miękką i dużą końcówką są idealne dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Za najtrudniejsze uważa się Brush Peny zakończone prawdziwym pędzelkiem. Są dość trudne w użyciu, ale efekt, jaki można nimi uzyskać, jest imponujący.

Im twardsza końcówka Brush Pena, tym mniejsze litery możesz napisać. Miękko zakończony Brush Pen nie nadaje się do drobnego pisma, ponieważ litery mogą zacząć się ze sobą zlewać.

Na rynku dostępne są zeszyty ćwiczeń do brush letteringu. Pomagają one w nabraniu wprawy w posługiwaniu się Brush Penem. Najczęściej na początku pisze się proste linie, następnie coraz bardziej skomplikowane kształty, aby w końcu dojść do swobodnego pisania Brush Penem.

Brush Peny występują w wielu różnorodnych kolorach. Dostępne są zarówno delikatne, pastelowe barwy, jak i mocne, intensywne kolory. Szeroki wybór Brush Penów znajdziesz na stronie  https://www.creativehobby.pl/pol_m_artykuly-kreatywne_artykuly-pismiennicze_Brush-Pen-2761.html. Brush Peny można kupować na sztuki, albo wybrać specjalnie skomponowany zestaw, co sprawi, że kolory na pewno będą do siebie perfekcyjnie pasować.

Ogromną zaletą Brush Penów jest ich uniwersalność. Z łatwością można używać ich zamiast zakreślaczy, aby zaznaczyć ważne fragmenty w tekście. Podczas pisania Brush Penem możesz połączyć dwa kolory, aby uzyskać ciekawy efekt ombre. Pokolorujesz nimi niewielkie rysunki, ozdobisz tabelki w swoim notesie. To od Ciebie zależy, w jaki sposób ich użyjesz, ponieważ możliwości jest naprawdę wiele.

Bardzo często Brush Peny są dwustronne. Z jednej strony znajduje się standardowa, pędzelkowa końcówka, natomiast z drugiej strony jest cienka końcówka pisakowa. Dzięki temu mamy od razu dwa narzędzia w tym samym kolorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here