obraz w kuchni

Bardzo modnym rozwiązaniem w ostatnim czasie są obrazy do kuchni. Coraz więcej osób sięga po ozdoby w tej formie, chociaż jeszcze do niedawna uważano to pomieszczenie za nieodpowiednie dla dzieł sztuki. Co jest zatem głównym tematem takich obrazów? Jaka tematyka będzie się najlepiej komponowała z kuchenną przestrzenią? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak kuchnia, to i martwa natura

Bardzo popularne są dzisiaj obrazy do kuchni w formie martwej natury. W końcu co lepiej pasuje do takiego wnętrza, niż warzywa, owoce oraz kuchenne akcesoria. To wszystko można natomiast znaleźć na obrazach z martwą naturą. Oczywiście tego typu dzieła mogą przybierać różny styl. Niektórzy, nawet współcześni, twórcy silnie nawiązują do tradycji renesansowych i barokowych, tworząc dzieła na czarnym tle oraz w dość ascetycznej, mało zróżnicowanej kolorystyce. To nie musi pasować do wszystkich wybranych mebli, płytek i innych dodatków. Czasem jednak można znaleźć nieco bardziej realistyczne obrazy do kuchni, np. https://www.gallerystore.pl/obrazy-do-kuchni. One dość wiernie oddają rzeczywistość i pokazują codzienne sceny z życia rodzinnego albo właśnie nakryty do obiadu stół albo owoce w koszu.

Abstrakcja w kuchni – czy to pasuje?

Wciąż modne są jednak dzisiaj bardzo nowoczesne kuchnie. Nie zmienił się trend na tworzenie tych pomieszczeń w stylu skandynawskim. Dobieramy zatem białe meble, drewniane blaty oraz podłogę w płytkach imitujących drewno. Wszystko zatem oscyluje w kolorach bieli i brązu, a także ewentualnie szarości. Innym popularnym kierunkiem jest glamour. Czarno-białe wnętrza z ogromną ilością świecidełek także wciąż znajdują swoich zwolenników. A niektórzy stawiają na intensywne, wręcz jaskrawe barwy i kolory, a także nieco futurystyczne meble. W takich wnętrzach może nie pasować klasyczna martwa natura, ale za to znakomicie będą wyglądały obrazy do kuchni w formie abstrakcyjnej.

Neutralny krajobraz zawsze na czasie

Warto też pamiętać, o neutralnych krajobrazach, które sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu. Widok gór, morza, jeziora, lasu – to w żadnym wariancie wystroju się nie zdezaktualizuje. W końcu właśnie taki widok moglibyśmy mieć za oknem. No a na pewno chcielibyśmy mieć za oknem. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż gotowanie jesiennej zupy z widokiem na krajobraz z kolorowymi, mieniącymi się w słońcu liśćmi albo przygotowywanie sernika na zimno z widokiem na gorącą, piaszczystą plażę. Wybierając odpowiednie obrazy do kuchni i inne dodatki – gotowanie sprawi jeszcze większą przyjemność. Spożywanie posiłków w takiej aranżacji przestrzeni też na pewno będzie dużą radością dla wszystkich domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here