świece

O sukcesie restauracji mogą decydować nie tylko pyszne dania czy miła obsługa, ale również aspekty takie jak atmosfera lokalu i spójny, estetyczny wygląd wnętrza. Warto pamiętać, że nawet pozornie niewielkie drobiazgi, takie jak odpowiednio dobrane serwetki czy świece ozdobne, mogą mieć duży wpływ na klimat pomieszczenia. Nie jest tajemnicą, że wiele zapytanych o ulubioną restaurację osób, swój wybór tłumaczy zarówno jakością potraw, jak i unikalnym charakterem miejsca. Na co więc należy zwrócić uwagę, aranżując wystrój sali, by subtelnie podkreślić jej urok?

Stylowy element wystroju

Często uważa się, że do najbardziej przykuwających uwagę elementów należą kolory ścian oraz styl panujący we wnętrzu. Jest to oczywiście prawda, należy jednak pamiętać, że na panującą we wnętrzu atmosferę składa się wiele różnych czynników. Wiele zależy oczywiście od stylu, w jakim urządzony został lokal – bogato zdobione antykami sale doskonale sprawdzą się w miejscach czerpiących ze stylistyki glamour, natomiast mogą wyglądać nieco zbyt ostentacyjnie w prostych, minimalistycznych pomieszczeniach. Z kolei niektóre stylowe dodatki, takie jak świece ozdobne, doskonale uzupełniać będą każde wnętrze. Wystarczą odpowiednio dobrane obrusy, serwetki oraz zastawa stołowa, by stworzyć czarujący nastrój. W zależności od pory roku, stoliki udekorować można również kwiatami, które barwą nawiązywać będą do reszty wystroju. Decydując się na wykorzystanie w aranżacji świec ozdobnych, warto umieścić je również w miejscach takich jak hall czy recepcja. Miejsca dysponujące tarasem widokowym lub ogródkiem często wplatają je w dekoracyjne kompozycje, które nie tylko świetnie wyglądają na żywo, ale i doskonale prezentują się na zdjęciach.

Dekoracja na każdą okazję

Wybierając świece ozdobne do umieszczenia w sali restauracyjnej, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Bardzo ważne są rozmiary świeczek, zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Na przykład długie, wąskie świece umieszczone w cienkich świecznikach docenią raczej siedzące przy stoliku zakochane pary, niż rodziny z energicznymi dziećmi. Bezpiecznym wyborem będą z kolei umieszczone w płaskich podstawkach świece w kształcie kostki lub kuli. Duże znaczenie dla wystroju może mieć również barwa. Wybierać można zarówno spośród zdecydowanych, rzucających się w oczy odcieni, takich jak czerwień, jak i nieco bardziej stonowanych. Do klasycznych świec ozdobnych zaliczają się również te w kolorze granatu, kremowej bieli lub złota. Szeroki wybór dostępnych wzorów sprawia jednak, że z łatwością znaleźć można te najbardziej pasujące do wystroju sali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here