Nowoczesna łazienka – w co ją wyposażyć?

0
542

Katalogowe wnętrza wzbudzają zachwyt i powodują, że każdy marzy o takim wykończeniu swojego mieszkania. Nic w tym dziwnego, w końcu aranżacje z katalogów są bardzo nowoczesne, prezentują się elegancko, stylowo i przy okazji są bardzo funkcjonalne. Obecne rozwiązania i stosowane techniki pozwalają na stworzenie niebagatelnych wnętrz z wykorzystaniem ciekawych produktów, takich jak zestawy prysznicowe podtynkowe w łazienkach czy beton architektoniczny na ścianie multimedialnej w salonie.

Stylowy prysznic bez brodzika

W małych łazienkach najczęściej stawia się na wygodny i ergonomiczny prysznic. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca i może stanowić również swoistą ozdobę łazienki. Nowoczesne prysznice posiadają bardzo ciekawą zaletę – mogą występować w niestandardowych rozmiarach. Klasyczne całościowe kabiny prysznicowe coraz częściej ustępują pojedynczym elementom, z których można stworzyć przestrzeń do kąpieli. Chodzi np. o szklane drzwi przesuwne czy same ścianki do prysznica w stylu walk-in. Co więcej, nie wymagają one gotowych brodzików, których wybór był ograniczony do konkretnych, standardowych wymiarów. Odpływ liniowy, brak brodzika i oddzielne elementy kabiny prysznicowej pozwalają na stworzenie przestrzeni do kąpieli w niemalże każdym miejscu, o każdym kształcie i wymiarze. Takie minimalistyczne prysznice świetnie podkreślą zestawy prysznicowe podtynkowe, które prezentują się delikatnie, stylowo i nowocześnie.

Armatura dla wymagających

Coraz częściej w nowoczesnych projektach odchodzi się od klasycznych rozwiązań. Zwykła szafka umywalkowa ze zlewem? Teraz królują nakładane misy, tzw. nablatowe umywalki. Na bazie koła, owalu, prostokąta czy innego fantazyjnego kształtu dodają każdej łazience uroku i innowacyjnego wyglądu. Do nich doskonale pasują baterie umywalkowe wysokie stojące lub takie podtynkowe. Te drugie doskonale uzupełniają zestawy prysznicowe podtynkowe – pochodzące z jednej serii wprowadzają spójność i harmonię do łazienki.

Deszczownica czy zwykła słuchawka prysznicowa?

Do dużych łazienek poleca się zamontowanie szerokiej deszczownicy, która nie tylko wygląda elegancko i stylowo, ale również jest bardzo praktyczna pod kątem zażywania kąpieli. Można ją kupić w całym, montowanym na płytkach, zestawie prysznicowym z ruchomą słuchawką np. Tutaj – https://corsan.pl/pol_m_Produkty_Prysznice_Zestawy-prysznicowe-podtynkowe-297.html. Zestawy prysznicowe podtynkowe również posiadają deszczownice. Trzeba się natomiast liczyć z tym, że wówczas nie jest już możliwa regulacja wysokości. Montaż baterii podtynkowych wiąże się z dokładnym przemyśleniem miejsca. Jest to jednak bardzo gustowne rozwiązanie w minimalistycznym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here