odmiany

Marihuana jest znanym rodzajem suszu, który produkuje się z żeńskich kwiatostanów konopi indyjskich. Jest w Polsce nielegalna, jednak wciąż można kolekcjonować jej nasiona. Jednak aby stworzyć bogatą i atrakcyjną kolekcję, koniecznie należy zainteresować się tym, jakie nasiona można w niej umieścić. Sprawdźmy zatem, co warto wiedzieć o samej marihuanie.

THC i marihuana

Marihuana większości osób kojarzy się z substancją zakazaną. Jednak warto zwrócić uwagę już w pierwszych słowach, że marihuana nie jest substancją samą w sobie – jest suszem uzyskanym z żeńskich kwiatostanów konopi, który zawiera całe szeregi różnych związków aktywnych. Marihuanę można palić (rzadziej spożywać), jednak tak naprawdę to zawarte w niej związki chemiczne wpływają na zachowanie człowieka.

Najważniejszym, najbardziej znanym związkiem, jaki znajduje się w marihuanie, jest THC, czyli tetrahydrokannabinol. Jest to związek psychoaktywny, który pobudza układ nerwowy człowieka. Powoduje, że pojawia się przypływ energii i gadatliwości. Wiele osób w efekcie działania tego związku czuje podekscytowanie i rozbawienie jednocześnie. Często pojawiają się także halucynacje i zaburzenia czasoprzestrzenne.

To właśnie dzięki wielotorowemu działaniu psychoaktywnemu THC marihuana zdobyła sobie sławę. Jednocześnie to właśnie ten związek stał się podstawą do zdelegalizowania używania marihuany.

Nielegalna marihuana a legalne nasiona

O tym, że w większości krajów Unii Europejskiej (i nie tylko) marihuana jest związkiem nielegalnym, słyszał najpewniej każdy. Jednocześnie jednak nasiona konopi indyjskich nie są w Polsce nielegalne. Jak to możliwe? Z bardzo prostego powodu!  W nasionach marihuany nie ma THC. Związek ten występuje jedynie w roślinie. Dlatego też kupowanie, posiadanie, przechowywanie czy odsprzedawanie nasion kolekcjonerskich – jak te dostępne na stronie https://ganjafarmer.com.pl/498-orange – jest dozwolone i legalne.

Jak wybrać nasiona kolekcjonerskie?

Tworząc własną kolekcję nasion marihuany, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie gatunki można wybrać. Kierować można się przy tym wieloma różnymi cechami, zaczynając od ilości THC i CBD w konkretnej roślinie, poprzez sposób jej wzrostu, a kończąc na smaku i zapachu.

Przykładowe rośliny podane w linku powyżej odznaczają się na przykład charakterystycznym aromatem cytrusowym, w którym łączą się nuty lekko kwaskowej pomarańczy i słodkiej mandarynki. Rośliny tego rodzaju są szczególnie chętnie wybierane przez osoby, które szukają odświeżających, ale niezbyt wytrawnych nut smakowych i zapachowych przy jednocześnie wysokiej zawartości THC. Jednak można zdecydować się także na inne rodzaje roślin, w tym na zachwycająco słodkie gatunki Honey albo mocniej odświeżające i kwaskowe Lemon.

Z kolei kiedy wybieramy nasiona różnych gatunków pod względem uprawy, do kolekcji możemy dodać między innymi marihuanę Indica lub Sativa typu outdoor/indoor, zautomatyzowaną i feminizowaną. Warto przy tym zwrócić uwagę, że wiele z nich to szlachetne rośliny o’doskonałych właściwościach, które jednocześnie są bardzo cenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here