Lampa podłogowa

Praca i nauka przy biurku wymaga odpowiednio przygotowanego miejsca. Liczy się blat biurka ustawiony pod kątem, który zapewnia właściwe oparcie dla rąk. Duże znaczenie ma ponadto oświetlenie. Choć prym wiodą tradycyjne lampki biurkowe, warto poszukać nowoczesnych, ciekawych i jednocześnie bardzo funkcjonalnych rozwiązań.

Zamiast klasycznej lampki biurkowej można postawić na lampę podłogową. Oszczędzi ona miejsca na blacie, zapewni oświetlenie nie tylko podczas nauki i pracy, ale również całej przestrzeni przeznaczonej na domowe biuro. Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą to rozwiązanie? Sprawdźmy!

Lampa podłogowa jako oświetlenie główne

W pomieszczeniu, które staje się domowym biurem lub służy najmłodszym do odrabiania zadań domowych, nie może zabraknąć oświetlenia głównego. O tym, jak bardzo jest ono ważne i w jaki sposób dobierać je do poszczególnych pomieszczeń, można poczytać na stronie projektydompasja.com.pl.

Wróćmy jednak do lampy podłogowej w domowym biurze lub w miejscu ustawienia biurka dla dziecka. Otwarty ku górze klosz, o dużej średnicy, z jasnym światłem, doskonale rozświetla całą przestrzeń. Można przy nim swobodnie odnajdywać dokumenty, akcesoria biurowe i drobiazgi, które są umieszczone w szafkach obok biurka.

Atutem zastosowania lampy podłogowej jest ponadto oszczędność miejsca na blacie biurka. Nierzadko jest to mebel, który oferuje skromną powierzchnię, a jednak trzeba tu zmieścić komputer, miejsce do notowania, urządzenie wielofunkcyjne i podstawowe akcesoria piśmiennicze. Znalezienie miejsca dla klasycznej lampki biurkowej bywa dużym wyzwaniem.

Lampa podłogowa jako oświetlenie precyzyjne

Mamy już oświetlenie główne, ale co z funkcją, którą spełnia dotychczas nam znana lampka biurkowa? Jej rolę również może przejąć oświetlenie podłogowe, choć trzeba postawić na konstrukcję, która ma większą liczbę punktów świetlnych. Takie propozycje można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/.

Światło kierowane ku górze spełnia rolę wspomnianego oświetlenia głównego. Z kolei to umieszczone na elastycznym ramieniu, oferuje skoncentrowaną wiązkę świetlną. Dzięki temu można liczyć na precyzyjne doświetlenie całego blatu biurka lub wybranych jego części. To przydatne rozwiązanie, gdy w grę wchodzi rysowanie, malowanie, szkicowanie, wypełnianie dokumentów i nie tylko.

Jak wybrać lampę podłogową?

Oświetlenie, które przyjmuje formę lampy podłogowej i ma za zadanie zastąpić klasyczną lampę biurkową, musi nie tylko posiadać przynajmniej dwa źródła światła. Jedno z nich bezwzględnie powinno być umieszczone na ramieniu lub wysięgniku, które pozwolą na dowolne ustawienie i ukierunkowanie światła.

Praca i nauka przy biurku wymaga koncentracji i skupienia, a w tym na pewno nie pomoże „goła” żarówka, która razi w oczy. Aby tego uniknąć, trzeba szukać konstrukcji, w których żarówka nie wystaje spod klosza. Dobrze sprawdzi się również mleczny klosz, który nieco złagodzi wiązkę światła.

Rozmiar podstawy

Nie można zapominać o rozmiarze podstawy. Sporych rozmiarów lampy podłogowe posiadają niemałe podstawy, bo te mają za zadanie zapewnić stabilność konstrukcji. Jednak masywna i o dużej średnicy podstawa może sprawić, że nie uda się ustawić lampy odpowiednio blisko biurka. Tę kwestię należy sprawdzić przed zakupem.

Jeśli szukamy rozwiązania nowoczesnego, dekoracyjnego i oryginalnego, a przy tym bez utraty na tak ważniej funkcjonalności, spróbujmy zamienić lampkę biurkową na indywidualnie dobraną lampę podłogową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here