fot. unsplash.com

Wybór odpowiedniego telewizora do salonu lub pokoju dzieci potrafi przyprawić o istny zawrót głowy. W sklepach stacjonarnych i internetowych gama asortymentu jest tak szeroka, że czasami nie wiadomo, na który się zdecydować. Postanowiliśmy wyjść Wam naprzeciw i przedstawić kilka propozycji telewizorów w zależności od posiadanego budżetu.

Szybki rozwój technologiczny sprawił, że po kilku latach użytkowania dotychczasowego telewizora, staje się on przestrzały i nie daje pełnej satysfakcji z oglądania ulubionych seriali lub wydarzeń sportowych. Zakup nowego sprzętu wiąże się z niemałym kosztem, związanym bezpośrednio ze stawianymi przed nim oczekiwaniami. Sprawdź na jaki model możesz się zdecydować, jeśli posiadasz ściśle określony budżet na jego zakup.

Telewizor do 5000 złotych

Posiadając budżet w przedziale 3000-5000 złotych liczyć można na duży wybór spośród dostępnych modeli telewizorów. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym zakresie cenowym.

Rozsądną ofertą jest z pewnością 65-calowy telewizor SONY LED KD-65X7056BAEP o rozdzielczości UHD/4K 3840 x 2160px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Posiada on trzy złącza HDMI i trzy USB oraz dwa wbudowane głośniki o mocy 20W gwarantujące dobrej jakości dźwięk oparty o DTS, S-Force Front Surround. Technologia 4K X-Reality PRO interpoluje obraz do jakości zbliżonej do 4K, nadając mu zaskakującą wyrazistość. Wyostrzanie i polepszanie wykonywane są w czasie rzeczywistym, co pozwala dostrzec więcej szczegółów i detali w filmie lub wydarzeniu sportowym. Z kolei dzięki funkcji Smart Plug & Play możesz z łatwością dzielić się filmami, zdjęciami i muzyką z różnych urządzeń. Cena urządzenia to 3400 złotych.

telewizor, zakupy
fot. pexels.com

Dobrym wyborem będzie także zakup 65-calowego telewizora PANASONIC LED TX-65HX710E o rozdzielczości UHD/4K 3840 x 2160px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Wyposażony jest w cztery złącza HDMI i dwa USB oraz dwa wbudowane głośniki o mocy 24W gwarantujące dobrej jakości dźwięk. Wbudowana funkcja Chromecast umożliwia z kolei korzystanie z serwisów m.in. Amazon Prime Video, Google Assistant, Google Play Store, Netflix, YouTube. Dzięki funkcjonalności Chromecast możesz kontrolować muzykę, filmy, wiadomości i wiele innych. Technologia High Dynamic Range nadaje natomiast większego poczucia realizmu obrazowi, który widzi się na ekranie. Funkcja HDR dopasowuje kolory, zbliżając je do naturalnych, dzięki czemu możesz przenieść się do realnego świata barw. Cena to około 4000 złotych.

Godny polecenia jest również 65-calowy telewizor SAMSUNG QLED QE65Q77TATXXH o rozdzielczości UHD/4K 3840 x 2160px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 100Hz. Posiada on cztery złącza HDMI i dwa USB oraz dwa wbudowane głośniki o mocy 20W gwarantujące dobrej jakości dźwięk oparty o system Dolby Digital Plus. Procesor Quantum 4K dzięki Sztucznej Inteligencji udoskonala obraz wyświetlany na ekranie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można zobaczyć i poczuć jeszcze więcej. Inteligentne Skalowanie pozwala natomiast cieszyć się jakością obrazu zbliżoną do 4K. Funkcja automatycznie analizuje źródło treści, by zredukować szumy, odtworzyć utracone szczegóły i wyostrzyć kontury obiektów i tekstu. Cena to około 4500 złotych.

telewizor, zakupy
fot. unsplash.com

W przedziale cenowym do 5000 złotych kupić można również 70-calowy telewizor PHILIPS LED 70PUS8535/12 o rozdzielczości UHD/4K 3840 x 2160px oraz częstotliwości odświeżania ekranu 50Hz. Wyposażony jest w cztery złącza HDMI i dwa USB oraz dwa wbudowane głośniki o mocy 20W gwarantujące dobrej jakości dźwięk oparty o system Dolby Atmos, DTS HD. Inteligentne diody LED występujące w ramie telewizora reagują na akcję, która odbywa się na ekranie. Dzięki temu w pełni odnajdziesz się w świecie filmowej rzeczywistości. Wydajny procesor Philips P5 sprawia z kolei, że jakość wyświetlanych treści jest niemal doskonała, dzięki czemu zobaczysz znacznie więcej istotnych szczegółów, a znane filmy i programy zyskają zupełnie nowa jakość. Cena tego modelu to około 5000 złotych.

Zobacz również: jaki telewizor do 3000 złotych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here