Jak przebiega montaż ciągów chłodniczych?

0
887

Moduły chłodnicze dają możliwość połączenia w kilkumetrowe witryny ekspozycyjne, jakie są nazywane ciągami chłodniczymi. Pozwalają one uzyskać większą przestrzeń niż pojedyncze rozwiązania. Każdy sklep z powodzeniem wyeksponuje na wystawie szeroki asortyment produktów. W tym wypadku zazwyczaj wykorzystywany jest niezależnie agregat chłodniczy, jaki umieszcza się poza pomieszczeniem. Jakie zalety mają ciągi chłodnicze? Jak przebiega ich montaż? O czym warto wiedzieć? Gdzie sprawdzą się lady chłodnicze przeznaczone do łączenia w ciągi?

Zalety ciągów chłodniczych

Ogromnym atutem takich ciągów jest modułowa budowa, dzięki czemu można je łączyć w ekspozycje o wielu długościach i kształtach. To z kolei wpływa na spełnienie potrzeb każdej firmy. Co ciekawe, ciągi chłodnicze przybierają charakter regałów lub witryn, a wybór jest zależny od odbiorcy. Wykorzystanie tych opcji pozwala zaoszczędzić miejsce, energię elektryczną i zmniejszyć hałas w lokalu.

Pamiętajmy o tym, że ciągi chłodnicze są stosowane głównie w sporych placówkach gastronomicznych i handlowych, gdzie można postawić więcej niż dwa moduły. Niezbędne jest stworzenie systemu zasilania agregatem zewnętrznym. W branży mięsnej i w handlu, ciągi chłodnicze są zbudowane z regałów i lad chłodniczych.

Montaż ciągów chłodniczych

Warto zauważyć, że ciągi chłodnicze są tworzone przez fachowców. W tym wypadku trzeba skorzystać z pomocy instalatorów, którzy wykonają montaż i pokażą nam, jak korzystać z urządzeń. Kompleksowe usługi opierają się na doświadczeniu i sprawnej pracy. W tym wypadku trzeba mieć na uwadze kilka etapów. Pierwszy krok to dostawa chłodniczego sprzętu. Towary mogą zostać przywiezione przez fachowców, którzy zapewnią też rozładunek na wysokim poziomie. Przed rozpoczęciem zadania urządzenia są rozpakowywane z ochronnych materiałów.

Drugi, najważniejszy etap, to montaż ciągów chłodniczych. Obejmuje położenie oraz skręcenie wszystkich modułów tak, aby tworzyły całość. Zazwyczaj modele posiadają regulowane nóżki, co wpływa na precyzyjne wypoziomowanie ciągu. W tym wypadku stosuje się łączenie modułów dzięki śrubom, co wpływa na stabilną konstrukcję. Dodatkowe zabezpieczenie silikonem jest na wagę złota, gdyż daje ochronę przed wilgocią. Montaż obejmuje także zamontowanie agregatu, jaki zlokalizowany jest na dachu lub na ścianie budynku. W trakcie pracy są wykonywane najwyżej 2 przewierty przez nośne ściany. Ostatni krok wiąże się z połączeniem wszystkich elementów instalacji. Nie można zapominać o próbnym uruchomieniu, co wskaże nam działanie całego układu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here