Jak odchudzić swojego psa

Niestety z powodu nadwagi cierpią dzisiaj nie tylko ludzie, ale również niejeden domowy zwierzak. Tymczasem otyłość u psa lub kota to poważna przypadłość, która może mieć groźne dla życia konsekwencje. Jak zatem odchudzić swojego psa? Po jakie środki warto sięgnąć? Czy wystarczy karma light dla psa, czy konieczne są dodatkowe działania? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Skąd wiadomo, że pies jest otyły?

Istnieje prosty test, pozwalający stwierdzić, czy nasz pupil boryka się z problemem nadwagi. Tak naprawdę wystarczy przytulić swojego czworonoga. Psa trzeba wziąć w objęcia i spróbować wyczuć u niego żebra. Jeżeli są wyczuwalne, to znaczy że pies nie ma nadwagi. Jeżeli natomiast ich znalezienie jest dla Ciebie problemem, warto obliczyć wskaźnik poziomu tkanki tłuszczowej (BFI) i u psa. Można kierować się zdjęciami dostępnymi w Internecie. Jeżeli nadal masz wątpliwości, czy waga Twojego psa mieści się w granicach normy czy nie, warto to zagadnienie skonsultować z weterynarzem. On nie tylko stwierdzi, czy odchudzenie psa jest koniecznością, ale jednocześnie pomoże dobrać odpowiednie jedzenie. Karma light dla psa ze sklepu https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-psa_Karma-light-dla-psa-241.html na pewno będzie dobrym rozwiązaniem.

Jak dobrać karmę light dla psa?

Karma light dla psa smakuje dokładnie tak samo, jak jego standardowa, ulubiona karma. Tyle tylko, że posiada ograniczoną zawartość kalorii i tłuszczu. Chodzi zatem o to, by ilościowo zaserwować psu taki sam posiłek, ale by nie dokładał mu zbędnych kilogramów. Karma light dla psa jest najczęściej bardzo bogata w białko o wysokim współczynniku strawności. Z taką karmą pies będzie zatem najedzony do syta, a zarazem szczęśliwy. Wybierając karmę light dla psa warto jednak zwrócić uwagę na jej skład. Dobrze, by nie zawierała żadnych sztucznych dodatków, w tym konserwantów i barwników, a także wzmacniaczy smaku.

Pamiętaj o ruchu i ograniczeniu przysmaków

Wraz z odpowiednim żywieniem, a zatem stosowaniem karmy light dla psa, warto zapewnić pupilowi właściwą dawkę ruchu. Na pewno pomogą regularne i dalekie spacery. Nie zaszkodzi też trochę zabaw na świeżym powietrzu. Pupila można także aktywizować w domu, stosując różne zabawki, w tym chociażby popularne gryzaki. Chodzi o to, by zwierzak nie stał się typowym kanapowcem, który większość dnia przesypia. W czasie zabaw warto też ograniczyć smakołyki. Oczywiście pies szybciej uczy się komend, jeżeli dostaje odpowiednią nagrodę. Należy jednak zachować w tym umiar. Takie przysmaki najczęściej są bowiem bardzo kaloryczne. A nawet jeżeli nie, to właściciele popełniają podstawowy błąd, nie odliczając ich wartości energetycznej od dziennego spożycia. Jeżeli pies otrzymuje smakołyki, to jednocześnie powinien dostać mniejszą porcję standardowej karmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here