Hulajnoga, jeździk czy sprzęt 2 w 1

Każdy rodzic wie, jak ważna jest aktywność fizyczna już u najmłodszych dzieci. Aby zachęcić maluchy do sportu, a jednocześnie zapewnić im świetną zabawę, warto podarować im sprzęty, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy jeździków, hulajnóg lub urządzeń typu 2 w 1. Który rodzaj będzie odpowiedni dla Twojej pociechy? Sprawdź.

Hulajnoga – zabawka, którą pokocha Twoje dziecko

Hulajnogi cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu dekad, zarówno wśród młodszych dzieci, jak i nastolatków czy dorosłych. Nic dziwnego – pozwalają na wygodne i szybkie przemieszczanie się, a jednocześnie zapewniają świetną zabawę i dużo radości. W sklepach znajdziesz modele elektryczne, czyli wyposażone w napęd, a także klasyczne wersje napędzane siłą nóg. Wybierając hulajnogę dla dziecka, zdecyduj się na model gwarantujący maksimum bezpieczeństwa. Idealna hulajnoga dla młodszych pociech powinna być lekka, a jednocześnie na tyle stabilna i solidna, aby zapewniała im pewne poruszanie się na maszynie. Mimo że pojazdy tego rodzaju mogą być używane już przez nawet trzyletnie dzieci, to zaleca się, aby do tej kwestii zawsze podchodzić indywidualnie, biorąc pod uwagę możliwości fizyczne dziecka.

Jeździk – świetny sprzęt dla najmłodszych

Alternatywą dla hulajnogi, zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, jest jeździk. To urządzenie o niewielkich rozmiarach, wyposażone w trzy koła, dzięki którym sprzęt zachowuje się bardzo stabilnie. Jeździk ma ponadto wygodne krzesełko, na którym dziecko siedzi podczas jazdy. Zaletą jeździków jest z pewnością większy poziom bezpieczeństwa dla maluchów. Z pojazdów tego rodzaju mogą korzystać już nawet roczne dzieci, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnych hulajnóg. Należy jednak wiedzieć, że jeździk to rozwiązanie „na krótką metę” – dzieci szybko rosną i często już po zaledwie kilku czy kilkunastu miesiącach są po prostu za duże na jeździk, co wiąże się zwykle z koniecznością zakupu hulajnogi.

Hulajnoga 2 w 1, która rośnie wraz z dzie

Alternatywą dla klasycznej hulajnogi i jeździkckiema jest specjalny sprzęt typu 2 w 1, np. marki Scoot and Ride. Jeździk 2 w 1 łączy w sobie zalety obu wymienionych pojazdów. Sprzęt posiada trzy koła, a także składane siodełko, dzięki któremu można łatwo przekształcić go w jeździk. Krzesełko sprawdza się dla najmłodszych dzieci (z urządzenia Scoot and Ride mogą korzystać już roczne maluchy) lub wtedy, gdy nieco starsza pociecha poczuje się zmęczona podczas przejażdżki. Urządzenie rośnie wraz z dzieckiem. W przypadku kilkuletnich dzieci wystarczy przenieść montowaną na klik kierownicę, aby siedzisko stało się przednią ramą trzykołowej hulajnogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here