Czy w nowoczesnej kuchni warto zdecydować się na piekarniki do zabudowy

Piekarniki do zabudowy spotkać można w wielu domach i mieszkaniach. Są idealnym wyborem dla osób, które oczekują spójnego wnętrza, zaprojektowanego wedle potrzeb użytkowników, funkcjonalnego, ale jednocześnie prezentującego się doskonale. Czy więc oznacza to, że tego rodzaju piekarnik powinien znaleźć się również w nowoczesnej kuchni? Sprawdź, które modele w szczególności warte są Twojej uwagi!

AGD do zabudowy i zalety tego rozwiązania

Stosowanie zabudowy AGD z roku na rok zyskuje coraz to nowszych zwolenników. Aktualnie mamy znacznie więcej możliwości, jeżeli chodzi o aranżację pomieszczeń w domu. Niektóre rozwiązania są prostsze do uzyskania, dlatego chętniej z nich korzystamy. Przykładem będzie tutaj właśnie stosowanie zabudowy. To najlepszy sposób na to, aby sprawić, by przestrzeń była spójna i uporządkowana. Nie musimy też zwracać uwagi na to, jak wyglądają same sprzęty, ponieważ z łatwością ukryjemy je za pasującym do reszty wnętrza frontem.

Stosowanie zabudowy sprzętów w kuchni ma wiele zalet. Jedną z nich jest łatwiejsze sprzątanie powierzchni. W takim przypadku kurz osiada głównie na panelu frontowym, który możemy przetrzeć w każdej chwili. W przestrzeni kuchennej niekoniecznie zabudujemy jedynie piekarnik czy lodówkę. Równie dobrze może być to także pralka, która nie zmieściła się w łazience.

Jakie piekarniki do zabudowy sprawdzą się w nowoczesnej kuchni?

Wybierając AGD do zabudowy, tak jak zostało to już wspomniane, niekoniecznie musimy zwracać uwagę na sam wygląd sprzętów. Dzięki temu możliwe jest wpasowanie tych urządzeń w przestrzeń reprezentującą przeróżne style. Jeżeli lubimy nowoczesne wnętrza, to lodówkę czy piekarnik możemy ukryć na przykład za frontem na wysoki połysk. Tutaj ogranicza nas głównie wyobraźnia oraz umiejętności naszego stolarza. Pamiętajmy jedynie, aby zawsze wybierać te sprzęty, które zostały przeznaczone do umieszczenia za frontem. A jakie piekarniki do zabudowy są szczególnie polecane?

Jaki piekarnik Samsung wybrać?

W ofercie marki Samsung dostępny jest między innymi piekarnik Dual Cook Flex™. To urządzenie przeznaczone między innymi do zabudowy. Samo w sobie prezentuje się też designersko. Klasyka łączy się tutaj z najnowszymi osiągnięciami technologii. Co jeszcze jest ważne, piekarnik Samsung daje możliwość przygotowywania dwóch potraw jednocześnie. W ten sposób nie musimy martwić się o to, że nie zdążymy przygotować wszystkich posiłków na rodzinną kolację. Czas i temperatura w obu przypadkach może być różna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jednym czasie przygotowywać aromatyczną zapiekankę oraz ciasto na deser.

Piekarnik Dual Cook Flex™ to także Flex Door. Z racji tego, że wewnątrz mogą znajdować się dwie różne potrawy, możemy samodzielnie zdecydować, którą część urządzenia chcemy otworzyć. Dolną czy górną? Nie ryzykujemy niepotrzebnej utraty ciepła, ale stale kontrolujemy postępujące zmiany. Zwróć też uwagę na takie udogodnienia, jak sterowanie piekarnikiem za pomocą smartfona czy korzystanie z czyszczenia katalitycznego bądź parowego. Przed zakupem upewnij się, że dany model urządzenia posiada te funkcje, na których Ci zależy.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here