W jakich wariantach można kupić cybuchy do shishy?

0
795

Cybuchy do shishy są jednymi z najważniejszych elementów fajki wodnej. To właśnie na nich umieszcza się specjalne kamyczki, żele albo melasę, czyli składniki zawierające tytoń. W zależności od rodzaju cybucha można palić je z różną intensywnością, co ma duże znaczenie w kwestii smaku. Mając do dyspozycji kilka wersji kielicha można eksperymentować z użyciem ulubionego wkładu do shishy. W jakich wariantach można kupić cybuch?

Zadania cybuchów do shishy

Cybuchy do shishy umieszcza się na samej górze fajek wodnych. Ich zadaniem jest odgrodzenie melasy albo innego składnika posiadającego tytoń. Mogą być wykonane z przeróżnych materiałów i posiadają wiele kształtów. Sama góra najczęściej przypomina stożek lub kielich, dół z kolei zwęża się i przypomina rurkę. Cybuch łączy się z konektorem i głównym korpusem, gdzie dym trafia w końcu do węża. Zadaniem cybucha do shishy jest odgrodzenie wilgotnej melisy od reszty fajki, żeby wydobyć z niej esencję i aromat. Górę stożka zakrywa się przy okazji folią aluminiową. Na sam koniec z cybucha ściąga się zużyty tytoń, który można wymienić na nowy.

Rodzaje cybuchów do shishy

Cybuchy do shishy mogą się wydawać do siebie podobne, ale różnią się wieloma szczegółami. Przekonać się można o tym na stronie shishasklep.pl. Najważniejszą różnicą jest liczba dziurek w kielichu, co wpływa na intensywność palenia. Ma też duże znaczenie w kontekście kształtu cybucha i jego spodu. Nie wszystkim zależy na dużej ilości dziurek, bo sok z melasy lubi wtedy ściekać do głównej części shishy. Cybuchy z jedną dziurką o prostym kształcie nazywa się modelami Vortex.

Dla fanów intensywnego smaku najlepsze będą cybuchy do shish w stylu Masta. Znaleźć można w nich nawet 5 albo 6 dziurek, co mocno uwalnia aromat kamyczków, żelu albo melasy. Należy też wspomnieć o modelach Phunell. Posiadają one jedną dziurkę w centralnej części kielicha, co może okazać się świetnym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników shishy – smak będzie wtedy uwalniany stopniowo.

Z jakiego materiału powinien być wykonany cybuch?

Przy doborze cybucha do shishy trzeba uwzględnić nie tylko jego rozmiar, ale też materiał wykonania. W przypadku tego drugiego bardzo popularna jest ceramika, która jednak jest dosyć krucha. To samo w przypadku gliny albo szkła. Materiały te jednak nie psują smaku melisy, co często dzieje się w przypadku drewna albo tykwy. Ciekawym wyborem mogą być cybuchy oparte na tworzywach sztucznych, gdzie higieniczną opcją jest silikon. Jeśli dla kogoś najważniejsza jest wytrzymałość to powinien postawić na metal, przez co uniknie się przypadkowych stłuczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here