Prawidłowe żywienie suki karmiącej

Powszechnie wiadomo, że szczeniak w okresie wzrostu potrzebuje wartościowej karmy, która długo uwalnia odżywcze składniki i pozwala mu zdrowo i bezpiecznie rosnąć. Jednak wiele osób zapomina o tym, że te same kwestie są szalenie istotne także w przypadku suk, które zajdą w ciążę i których organizm musi dostarczyć składników nie tylko suczce, ale i znajdujących się w jej brzuchu maluchom. Jest to także ważne już po porodzie, kiedy szczenięta żywią się mlekiem suczki. Dlatego bardzo ważne jest używanie zbilansowanej karmy dla karmiącej suki, dzięki której jej pokarm będzie wartościowy, a ona sama mniej zmęczona trudem wykarmienia potomstwa.

Pomoże to w utrzymaniu dobrego zdrowia

Nie tylko suki, ale także jej szczeniaków. Dlatego karma dla suki karmiącej nie jest jedynie kaprysem, ale powinna być prawdziwym must-have w domu prawdziwego miłośnika zwierząt. Takie pożywienie zawiera więcej drogocennego białka, które pozwala na wzmożoną produkcję mleka u psiej matki, a także zapobiega wyniszczeniu jej własnego organizmu. Dzięki temu, kiedy przestanie już karmić małe psiaki, sama znacznie szybciej dojdzie do siebie.

Karma dla suki karmiącej musi posiadać w swoim składzie odpowiednie makro i mikroskładniki, dlatego przed zakupem warto jest poradzić się wyspecjalizowanego weterynarza albo zwierzęcego dietetyka. Dobrze także zorientować się w opiniach innych posiadaczy czworonogów, którzy chętnie podzielą się swoimi uwagami chociażby za pomocą komunikatorów lub forum internetowego.

Mokra albo sucha

Karmy dla karmiącej suki występują zarówno w formie suchych chrupek, jak i bogatych formułach karm mokrych, dlatego można je z łatwością dobrać do upodobań psa i własnych możliwości karmienia. Należy, jednakże pamiętać o fakcie, że suki w okresie ciąży oraz karmienia, a także szczenięta powinny być karmione nieco częściej niż zdrowe dorosłe psy. Pozwala to na lepsze uwalnianie się składników w ich organizmach, a tym samym zdecydowanie poprawia ich samopoczucie i wpływa dodatnio na ich zdrowie.

Nie należy także sugerować się tym, ile suka jadła wcześniej, ponieważ karma dla suki karmiącej musi zaspokoić jej potrzeby w zasadzie podwójnie, ponieważ odpowiada za odżywienie nie tylko jej, ale także maluchów. Na te wszystkie czynniki należy zwrócić uwagę podczas układania diety i mieć je na uwadze także podczas dokonywania niezbędnych zakupów. Trzeba też pamiętać o tym, żeby zapewnić suczce ustronne miejsce, w którym mogłaby w spokoju spożywać posiłki, ponieważ w okresie ciąży, połogu i karmienia psy są dużo bardziej wyczulone na to, że inny osobnik mógłby się dostać do ich pożywienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here