masło migdałowe

Migdały, a tym samym również masło migdałowe zaliczają się do grona superfoods, czyli zdrowej żywności zawierającej szereg wyjątkowych składniki odżywcze. Są to produkty pełnowartościowe, naturalne i nieprzetworzone. Co zawiera masło migdałowe i jakie są jego najcenniejsze właściwości? Odpowiadamy!

Jakie składniki odżywcze zawierają migdały i jak wpływają na zdrowie?

Migdały to wspaniałe źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także magnezu, potasu, antyoksydantów, witamy E oraz niacyny. Ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych, mają one doskonały wpływ na zdrowie. Przede wszystkim wspomagają pracę mózgu oraz układu krążenia. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Przeczytasz w dalszej części artykułu!

Jak migdały wpływają na pracę serca?

Jak wspominaliśmy, migdały zawierają mnóstwo NNKT, czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają znakomity wpływ na regulację poziomu cholesterolu, a szczególnie na obniżenie poziomu cholesterolu LDL. W związku z tym chronią serce przed zawałem i przeciwdziałają miażdżycy. Co więcej, migdały to dobre źródło witaminy E, która skutecznie reguluje ciśnienie krwi oraz stanowi silny antyoksydant, mający zdolność do neutralizacji wolnych rodników.

Czy migdały zmniejszają ryzyko cukrzycy?

Warto również dodać, że zarówno NNKT, jak i witamina E zawarte w migdałach chronią organizm przed cukrzycą, stąd też są szczególnie polecane osobom ze stanem przedcukrzycowym. Co więcej, składniki te wpływają pozytywnie na stan zdrowia osób borykających się z insulinoopornością, czyli stanem niewrażliwości komórek na insulinę, który często poprzedza cukrzycę.

Migdały – jak działają na nasz mózg?

NNKT, witamina E oraz potas to składniki odżywcze obecne w migdałach, które pozytywnie wpływają na przesył impulsów w układzie nerwowym, wzmacniając połączenia nerwowe między neuronami. Tak więc, spożywając migdały czy też masło migdałowe regularnie, możesz spodziewać się poprawy koncentracji i pamięci, a także lepszego refleksu. Co więcej, witamina E zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera, a także spowalnia jej rozwój.

Masło migdałowe czy migdały – co wybrać?

Jeśli sięgasz po masło migdałowe 100%, czyli takie, które zawiera w składzie wyłącznie orzechy – bez względu na to, czy jest to pasta z pieczonych migdałów czy masło migdałowe prażone – będzie to tak samo dobry wybór jak migdały. Masło migdałowe to idealna alternatywa dla migdałów, ponieważ ma ono całe mnóstwo zastosowań. Można dodawać je do owsianek czy koktajli, a także wypieków. Świetnie smakuje z owocami, a także jako dodatek do dań wytrawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here